ՀՀ 27 քաղաքացի երեկվանից «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում է․ հրաժարվել են կացարաններ տեղափոխվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանությունից հայտնում են, որ Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում նախորդ օրվանից գտնվում է մոտ 27 ՀՀ քաղաքացի։
«Վերջիններս չեն ցանկացել հետևել օդանավակայանում չգտնվելու շուրջ դեսպանության հորդորներին և հրաժարվել են հյուրատներ ու ժամանակավոր կացարաններ տեղափոխվելու հնարավորություններից։
Միևնույն ժամանակ դեսպանությունը քաղաքացիներին տեղեկացրել է հնարավոր չվերթի սպասողների համար համապատասխան կարգով ցուցակագրում անցնելու անհրաժեշտության մասին` խնդրելով հարգել դեսպանությունում արդեն իսկ ցուցակագրված այն քաղաքացիներին, ովքեր, դրսևորելով համբերատարություն, սպասում են հնարավոր առաջիկա չվերթով Հայաստան վերադառնալու իրենց հերթին։
Տեղեկացնում ենք նաև, որ որևէ քաղաքացի, այդ թվում՝ օդանավակայանում գտնվող, չի կարող օգտվել Հայաստան մեկնելու հնարավորությունից՝ խախտելով արդեն իսկ հրապարակված ցուցակների հերթականությունը։
Ընդգծենք, որ Մոսկվայից դեպի Երևան հնարավոր չվերթի մասին տեղեկատվություն ստանալուն պես լրացուցիչ կհայտնենք»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

27 граждан РА со вчерашнего дня находятся в аэропорту «Домодедово»: они отказались от переезда во временные места проживания
В аэропорту “Домодедово” с 26 апреля дня находятся 27 граждан Армении. Они не последовали  призывам посольства не оставаться в аэропорту и отказались от возможности переезда в гостевые дома и временные места проживания.
“Посольство информировало граждан о необходимости составления в соответствующем порядке списка ожидающих возможного рейса, попросив уважать уже зарегистрированных в посольстве граждан, которые терпеливо ждут своего возвращения в Армению возможным предстоящим рейсом”, - говорится в сообщении посольства.
Посольство Армении также сообщает, что никто, в том числе и из находящихся в аэропорту, не сможет воспользоваться возможностью выезда в Армению, нарушая очередность уже опубликованных списков.
“Об еще одном возможном рейсе из Москвы в Ереван мы дополнительно сообщим после получения информации”, - говорится в сообщении.