Վառվեցին Գյումրիի գլխավոր տոնածառի լույսերը․ լուսանկարներ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 20-ին մեծ հանդիսությամբ և տոնական բարձր տրամադրությամբ վառվեցին Գյումրու գլխավոր տոնածառի լույսերը: Մինչ լույսերի վառման արարողությունը, «Անի» փողային նվագախմբի ուղեկցությամբ տասնյակ ձմեռ պապիկներ Աբովյան փողոցից երթով շարժվեցին դեպի Կենտրոնական հրապարակ, ապա քաղաքապետի հետ միասին վառեցին գլխավոր եղևնու լույսերը:
Քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը, ողջունելով բոլորին, շնորհավորեց գալիք տոների կապացկությամբ: Քաղաքապետն իր խոսքում նշեց, որ 2019 թվականը Գյումրիի համար աննախադեպ տարի էր: Մի շարք ոլորտներում քաղաքը լուրջ հաջողություններ ունեցավ: Քաղաքապետն այնուհետ ընդգծեց, որ 2020 թվականին ևս բազմաթիվ ծրագրեր ունեն իրականացնելու, իսկ այդ գործում կարևոր է բոլորի մասնակցությունն ու աջակցությունը:

Зажглись огни на главной елке Гюмри (видео)
Поддержи А1+!20-го декабря с большой торжественностью и высоким праздничным настроением зажглись огни главной елки Гюмри. До церемонии зажжения огней, в сопровождении духового оркестра “Ани” десятки дедов морозов двинулись шествием от улицы Абовяна в направлении к Центральной площади, затем вместе с мэром зажгли огни главной елки.
Мэр Самвел Баласанян, поприветствовав всех, поздравил с наступающими праздниками. Мэр отметил в своей речи, что 2019 год был беспрецедентным для Гюмри. Город достиг серьезных успехов в ряде отраслей. Мэр также подчеркнул, что у них есть множество программ для реализации и в 2020 году, а в этом деле важно участие и поддержка всех.