Մանվել Գրիգորյանի անունից ծաղկեպսակ էր բերվել Եռաբլուր
Այսօր լրանում է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին լրագրող Նաիրի Հունանյանի գլխավորած խմբի կողմից Ազգային ժողով ներխուժման և Հայաստանի Հանրապետության բարձրաստիճան ութ պաշտոնյայի սպանության 20-ամյակը։
Բարձրաստիճան պաշտոնյաները, ազատամարտիկների, քաղաքացիները եկել էին «Հոկտեմբերի 27»-ի իրադարձություն ներին զոհ դարձած պետական, ռազմական գործիչ, ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Սարգսյանին հարգանքի տուրք մատուցելու։
Նրանք ծաղիկներ խոնարհեցին, ծաղկեպսակներ դրեցին նրա շիրիմին։
Ի թիվս այլ ծաղկեպսակների՝ ծաղկեպսակ էր բերվել նաև Վազգեն Սարգսյանի մարտական ընկեր, Արցախյան ազատամարտի տարիներին Էջմիածնի ջոկատի հրամանատար, Երկրապահ կամավորականների միության նախկին նախագահ, պաշտպանության նախկին փոխնախարար, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի անունից՝ «Սիրելի Սպարապետին զորավար Մանվել Գրիգորյանից» վերտառությամբ։

В Ераблур принесли венок от имени Манвела Григоряна
Поддержи А1+!Сегодня исполняется 20-летие происшедшего 27-го октября 1999 года вторжения группы во главе с Наири Унаняном в Национаьлное собрание и убийства восьми высокопоставленных чиновников Республики Армения.
Высокопоставленные чиновники, воины-освободители, граждане пришли, чтобы почтить память ставшего жертвой событий «27 октября» государственного, военного деятеля, бывшего премьер-министра РА Вазгена Саркисяна.
Они возложили цветы и венки на его могилу.
В числе прочих венков принесли венок также от имени боевого товарища Вазгена Саркисяна, командующего Эчмиадзинским отрядом в годы Арцахской битвы, бывшего председателя Союза добровольцев Еркрапах, бывшего министра обороны, генерала-лейтенанта Манвела Григоряна.