Պետք է հասկանամ՝ ո՞ւմ է օժանդակել․ Մարուքյանը՝ Արսեն Բաբայանի հետ կապված իրավիճակից
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը չի բացառում, որ ՀՔԾ պետին, ներկայացուցիչներին հրավիրեն խմբակցություն և փորձեն հարցեր տալ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավարի տեղակալ Արսեն Բաբայանի հետ տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ։
Այս մասին խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց Էդմոն Մարուքյանը։
«Հիմա Արսեն Բաբայանը մեղադրվում է որպես օժանդակող, ես պետք է հասկանամ՝ ո՞ւմ է օժանդակել՝ Արա Բաբլոյանի՞ն, թե՞ Հրայր Թովմասյանին։ Հիմնականում ում որ օժանդակել է, նա չկա քրեական գործում»,- ասաց պարոն Մարուքյանը։
Նա հավելեց, որ ուշադիր հետևում են այդ գործընթացին, և եթե նկատեն, որ յուրաքանչյուր գործընթաց դուրս կգա Սահմանադրության, օրենքների շրջանակից, բարձրաձայնելու են դրա մասին։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 22-ին Արսեն Բաբայանին մեղադրանք է առաջադրվել իշխանությունը յուրացնելուն օժանդակելու և պաշտոնատար կեղծիք կատարելու համար։
Նույն քրեական գործի շրջանակներում որպես կասկածյալ է ներգրավվել ԱԺ նախկին նախագահ Արա Բաբլոյանը` իշխանությունը յուրացնելու կասկածանքով։

Нужно понимать, кому он помогал? Марукян о ситуации, связанной с Арсеном Бабаяном
Глава фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян не исключает, что начальника, представителей ССС пригласят во фракцию и попытаются задать вопросы касательно событий, происходящих с бывшим заместителем главы аппарата НС Арсеном Бабаяном.
Об этом во время брифинга сказал Эдмон Марукян.
«Сейчас Арсен Бабаян обвиняется в качестве содействующего, я должен понять, кому содействовал Ара Баблояну или Грайру Товмасяну? В основном кому он содействовал, его нет в уголовном деле»,  - сказал господин Марукян.
Он добавил, что они внимательно следят за этим процессом, и если заметят, что каждый процесс выйдет из рамок Конституции, законов, сообщат об этом.
Напомним, что 22-го октября Арсену Бабаяну было выдвинуто обвинение в содействии узурпации власти и совершении должностной фальсификации.
В рамках того же уголовного дела в качестве подозреваемого привлечен бывший председатель НС Ара Баблоян по подозрению в узурпации власти.