Ես հո չեմ ասելո՞ւ՝ ինչ տվյալներ են մեզանից պահանջել․ ՊԵԿ նախագահը՝ Գագիկ Խաչատրյանի գործի մասին (տեսանյութ)
Կառավարության նիստից հետո Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով Գագիկ Խաչատրյանի գործին, ասաց, որ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչական գործողություններ իրականացնող նախաքննական մարմինը հավանաբար  շատ մեծ ծավալի աշխատանք է կատարել, ձեռք բերել է մեծ թվով փաստաթղթեր, այդ թվում ՊԵԿ-ից։
«Այդ փաստաթղթերի, վկաների և տարբեր քննչական գործողությունների արդյունքում եկել է ինչ-որ եզրահանգման և մեղադրանք է առաջադրել»,- ընդգծեց ՊԵԿ նախագահը։
Լրագրողի հարցին, թե աջակցե՞լ է նախաքննական մարմնին, Անանյանը պատասխանեց, որ եթե փաստաթղթեր պահանջելը և ՊԵԿ-ի կողմից տրամադրումը համարվում է աջակցություն, ապա աջակցել է։
Հարցին, թե ԱԱԾ-ն ՊԵԿ աշխատակիցների վերաբերյալ 2016 թ․, 2010-14 թթ․ տվյալներ պահանջե՞լ է, նա պատասխանեց․ «Ես հո՞ չեմ ասելու՝ ինչ տվյալներ են մեզանից պահանջել, ախր նախաքննության գաղտնիության սկզբունք կա, ես ի՞նչ ասեմ՝ ինչ են ուզել»։

Я же не скажу, какие данные от нас потребовали? Председатель КГД о деле Гагика Хачатряна (видео)
Поддержи А1+!После заседания Правительства председатель Комитета государственных доходов Давид Ананян в беседе с журналистами, обратившись к делу Гагика Хачатряна, орган предварительного расследования, осуществляющему следственные действия Службы национальной безопасности, вероятно, провел работу очень большого обьема, приобрел большое количество документов, в том числе КГД.
«В результате этих документов, свидетелей и различных следственных действий пришли к какому-то заключению и выдвинули обвинение», - подчеркнул председатель КГД.
На вопрос журналиста, поддержали ли орган предварительного расследования, Ананян ответил, что если требование документов и предоставление КГД считается содействием, то содействовал.
На вопрос, какие данные СНБ потребовала относительно работников КГД 2016г., 2010-14 гг., он ответил: «Я же не скажу, какие требования от нас потребовали, но есть принцип тайны следствия, я что хочу? Что хотели».