«Քաղաքապետն իրավիճակային կառավարիչ է» (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Երևանի պաշտպանության ճակատ» նախաձեռնության համակարգող Բաբկեն Հարությունյանըն այսօր քաղաքապետարանի մոտ մամուլի ասուլիս էր հրավիրել՝ ներկայացնելու իր հարցումը, որն արդեն մոտ մեկ շաբաթ է՝ ուղարկել է քաղաքապետարան, սակայն արձագանք չի ստացել։
Ասում է՝ դիմել է քաղաքապետարան՝ «Սանիթեք» ընկերության և Երևանի քաղաքապետարանի միջև կնքված պայմանագիրը ստանալու և դրա հետ ծաոթանալու համար, սակայն առայսօր պատասխան չի ստացել։
Բաբկեն Հարությունյանը պնդում է, որ քաղաքապետը չի կարողացել իր մի շարք խոստումներն ի կատար ածել։ Ինքն ուսումնասիրել է քաղաքապետի նախընտրական ծրագիրը և 21 հարց է կազմել, որոնք մաս-մաս կուղղի քաղաքապետարան՝ պատասխան ստանալու ակնկալիքով․
«Չնայած անցել է բավականին ժամանակ Հայկ Մարությանի պաշտոնավարման սկզբից, այնուամենայնիվ ո՛չ զարգացման ռազմավարությունն ենք տեսնում, ո՛չ աղբահանության խնդիրն ենք լուծված տեսնում։ Այս մարդը իրավիճակային կառավարիչ է, դրա համար էլ մի տեղ աղբի խնդիր կա, մի տեղ՝ վերելակի։ Քաղաքապետարանը ոչ մի կերպ չի բացատրում, թե ինչո՞ւ չի լուծարում «Սանիթեք»-ի հետ ունեցած պայմանագիրը»,- ասում է նախաձեռնության համակարգողը։

«Мэр – ситуационный управляющий» (видео)
Поддержи А1+!Координатор инициативы «Фронт защиты Еревана» Бабкен Арутюнян сегодня созвал пресс-конференцию около мэрии, чтобы представить свой опрос, который уже около недели как отправил в мэрию, однако не получил реакции.
Говорит: обратился в суд, чтобы получить договор, заключенный между компанией «Санитек» и ереванской мэрией, и для того, чтобы ознакомиться с ним, однако до сих пор не получил ответа.
Бабкен Арутюнян утверждает, что мэр не смог исполнить ряд обещаний. Он изучил предвыборную программу мэра и составил 21 вопрос, которые по частям направит в мэрию, в ожидании ответа:
«Несмотря на то, что прошло достаточно времени с начала пребывания в должности Айка Марутяна, тем не менее, мы не видим ни стратегии развития, ни решенной проблему вывоза мусора. Этот человек – ситуационный управленец, поэтому в одном месте – проблема с мусором, в другом – с лифтом. Мэрия никак не обьясняет, почему она не расторгает договор с «Санитек»-ом», - говорит координатор инициативы.