Կանայք ավելի հաճախ են ենթարկվում բռնության. ՄԻՊ տեսանյութը (տեսանյութ)
Կանայք ավելի հաճախ են ենթարկվում բռնության. Պաշտպանը հրապարակել է տեսանյութ ընտանիքում բռնության կանխարգելման վերաբերյալ (#դեմեմբռնությանը)
Մարդու իրավունքների պաշտպանը կանանց նկատմամբ բռնության և ընտանիքում բռնության կանխարգելման հարցում Պաշտպանի դերին, ինչպես նաև օրենքի իրազեկմանը նվիրված ծրագրի շրջանակում հրապարակել է իրազեկող տեսանյութ ընտանիքում բռնության կանխարգելման վերաբերյալ:
Ամուր ընտանիք, ապահով միջավայր և առողջ հասարակություն ունենալուն աջակցելու կոչ պարունակող տեսանյութը հեռարձակվելու է նաև մարզային հեռուստաընկերություններով։

Женщины чаще подвергаются насилию: видеоматериал Омбудсмена (видео)
Поддержи А1+!Женщины чаще подвергаются насилию. Омбудсмен опубликовал видеоматериал о предотвращении насилия в семье.
Защитник прав человека в рамках роли Омбудсмена в вопросе предотвращения насилия над женщинами и насилия в семье, а также в рамках программы, посвященной осведомлению закона, опубликовал информационный видеоматериал о предотвращении насилия в семье.
Видеоматериал, содержащий призыв иметь прочную семью, надежную среду и здоровое общество, будет транслироваться и по областным телекомпаниям.