Էդգար Խուրշուդյան (2)
Երեկ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում էր ստորագրել, որով Էդգար Խուրշուդյանն ազատվել էր Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավարի պաշտոնից։
«Ա1+»-ը կապ հաստատեց Խուրշուդյանի հետ։ «Այս պահին չեմ ցանկանում հարցին անդրադառնալ։ Մի քանի օր անց ասուլիս կկազմակերպեմ։ Վարչապետի որոշումով ուղղակի ազատվել եմ, նախօրոք ծանուցվել էի»,- ասաց նա։
Խուրշուդյանը նշեց, որ ծանուցման համաձայն՝ օգոստոսի 1-ին պետք է ազատված լիներ, սակայն 3-օրյա ժամկետ կա, և որևէ խախտում չի եղել։
Նա նաև հավելեց, որ աշխատանքից ազատման ծանուցումը վարչապետի աշխատակազմից ստացել էր դեռևս 2 շաբաթ առաջ։ Հարցին, թե ի՞նչ հիմք է նշված եղել ծանուցման մեջ, Խուրշուդյանը պատասխանեց, որ մասնագիտական անհամապատասխանության հիմքը։
Հիշեցնենք, որ Խուրշուդյանը օգոստոսի 2-ին հանդես էր եկել մամուլի ասուլիսով։ Խոսակցություններ կային տարածված, որ իր և Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի մեջև հարաբերությունները լարված են։ Այդ հարցին անդրադառնալով՝ Խուրշուդյանն ասել էր, որ իրենց միջև հարաբերություններն աշխատանքային են։

Էդգար Խուրշուդյան (2)
Вчера премьер-министр РА Никол Пашинян подписал указ, по которому Эдгар Хуршудян освобожден от должности руководителя инспекционного органа здравоохранения и труда.
«А1+» связался с Хуршудяном. «В настоящий момент я не хочу обращаться к этому вопросу. Через несколько дней я созову пресс-конференцию. Указом премьера я просто был освобожден, заранее уведомлен», - сказал он.
Хуршудян отметил, что согласно уведомлению, 1-го августа он должен был быть освобожден, однако есть 3-дневный срок, и никаких нарушений не было.
Он также добавил, что уведомление об освобождении от работы получил от аппарата премьер-министра еще 2  недели назад. На вопрос, какое основание указано в уведомлении, Хуршудян ответил, что основание – профессиональное несоответствие.
Напомним, что Хуршудян 2-го августа выступил с пресс-конференцией. Ходили слухи, что между ним и  министром здравоохранения Арсеном Торосяном напряженные отношения. Обратившись к этому вопросу, Хуршудян сказал, что между ними рабочие отношения.