Մարկոս Պիզելին՝ Ղազախստանի առաջնության լավագույն ռմբարկու
Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Մարկոս Պիզելին վերջին շրջանում պարզապես ֆանտաստիկ ֆուտբոլ է ցուցադրում Ղազախստանի առաջնությունում: Այդ մասին գրում են տեղի լրատվամիջոցները:
Մասնավորապես՝ այդ երկրի առաջնության 15-րդ տուրում մեր ֆուտբոլիստը հեթ-տրիկի հեղինակ է դարձել, որի օգնությամբ «Ակտոբեն» մրցակցի դաշտում 3:2 հաշվով հաղթել է «Տոբոլին»:
«Մարկոս Պիզելին ներկայումս գտնվում է այնպիսի մարզավիճակում, որ ի վիճակի է ինքնուրույն վճռել խաղի ելքը: Մենք պայքարում էինք, որքան կարողանում էինք, սակայն կանգնեցնել ոգեւորված Մարկոս Պիզելին հնարավոր չէր: Զգացնել տվեց նրա բարձր վարպետությունը», - խաղից հետո ասել է «Տոբոլի» գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Նիկիտենկոն:
Հավելենք, որ Մարկոս Պիզելին Ղազախստանի առաջնությունում արդեն խփել է 9 գոլ եւ միայնակ գլխավորում է լավագույն ռմբարկուների ցուցակը:
Հաջորդ հանդիպումը մեր ֆուտբոլիստը կանցկացնի հուլիսի 1-ին, Կարագանդայի «Շախտյորի» հետ, որից «Ակտոբեն» առայժմ հետ է մնում 3 միավորով:

Маркос Пизелли – лучший бомбардир чемпионата Казахстана
Футболист сборной Армении Маркос Пизелли в последнее время демонстрирует просто фантастический футбол на чемпионате Казахстана. Об этом пишут местные СМИ.
В частности, в 15-м туре чемпионата этой страны наш шахматист стал автором хет-трика, при помощи которого «Актобе» на поле соперника со счетом 3:2 одержал победу над «Тоболи».
«Маркос Пизелли в настоящее время находится в такой спортивной форме, что в состоянии самостоятельно решить исход игры. Мы боремся, сколько можем, однако остановить воодушевленного Маркоса Пизелли было невозможно. Дало о себе знать его высокое мастерство», - после матча сказал главный тренер «Тоболи» Владимир Никитенко.
Добавим, что Маркос Пизелли уже забил 9 очков на чемпионате Казахстана и единолично возглавляет список лучших бомбардиров.
Следующий матч наш футболист проведет 1-го июля, с «Шахтером» из Караганды, от которого «Актобе» пока отстает на 3 очка.