Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասն անդրադարձ են կատարել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն ուղղված ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերին
Փետրվարի 26-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Կայա Կալասի հետ։
Քննարկվել են Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև ակտիվ քաղաքական երկխոսության և փոխգործակցության օրակարգային հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը և Կայա Կալասն անդրադարձ են կատարել ՀՀ-ԵՄ գործընկերության խորացմանն ուղղված ընթացիկ և առաջիկա ծրագրերին: Նախարար Միրզոյանը կարևորել է առկա գործիքակազմի կիրառման միջոցով շարունակական գործնական ձեռքբերումների ապահովման ուղղությամբ համատեղ ջանքերը:

Арарат Мирзоян и Кая Каллас коснулись текущих и предстоящих программ, направленных на углубление партнерства РА-ЕС
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян 26 февраля провел телефонный разговор с заместителем председателя Европейской комиссии, Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности Каей Каллас.
В ходе разговора были обсуждены актуальные вопросы повестки активного политического диалога и сотрудничества между Арменией и Европейским союзом.
Арарат Мирзоян и Кая Каллас обменялись мнениями о текущих и предстоящих программах, направленных на углубление партнерства между Арменией и ЕС. Министр Мирзоян подчеркнул важность совместных усилий по обеспечению последовательных практических достижений посредством существующих механизмов сотрудничества.