Քրեակատարողական ծառայությունը պաշտոնապես անդամակցել է EuroPris-ին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության Արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական ծառայությունը պաշտոնապես անդամակցել է EuroPris-ին (Բանտերի և ուղղիչ հիմնարկների եվրոպական կազմակերպություն):
Քրեակատարողական ծառայության պետ, արդարադատության գնդապետ Ամբակում Գրիգորյանը կառույցին անդամակցելու հայտը ներկայացրել է կազմակերպության նախագահին: Հայտում Գրիգորյանը ներկայացրել է քրեակատարողական ծառայության ներկա վիճակը, նախատեսված բարեփոխումների ծրագրերն ու ուղղությունները, դրանց ընթացքը, կազմակերպությանն անդամակցելու ակնկալիքները:
EuroPris-ի տնօրենների խորհրդում Քրեակատարողական ծառայության՝ կազմակերպությանն անդամակցելու հայտն ընդունվել է միաձայն:
Կառույցին անդամակցում են Եվրոպայի խորհրդի տարածաշրջանի 39 անդամ երկրների քրեակատարողական մարմիններ, որոնք ստեղծել են լավագույն փորձի փոխանակման լայն ցանց: EuroPris-ին անդամակցությունը ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական ծառայությանը կտա մի շարք առավելություններ, ներառյալ՝ Եվրոպական համայնքի բանտային մասնագետների և ղեկավարների շրջանում միջազգային կապեր հաստատելու հնարավորություններ, EPIS (Եվրոպական բանտային տեղեկատվական համակարգ) և KMS (գիտելիքների կառավարման համակարգ) առանցքային ռեսուրսների տվյալների բազաների հասանելիություն,

photo_5445240691732110898_w
Пенитенциарная служба Министерства юстиции Республики Армения официально присоединилась к EuroPris (Европейская организация тюрем и исправительных учреждений).
Руководитель пенитенциарной службы, полковник юстиции Амбакум Григорян подал президенту организации заявку на вступление в структуру. В заявлении Григорян представил нынешнее состояние пенитенциарной службы, программы и направления планируемых реформ, ход их реализации, а также стремление к членству в организации.
В совете директоров EuroPris заявку Пенитенциарной службы МЮ РА о вступлении в организацию приняли единогласно.
Членами структуры являются пенитенциарные органы 39 государств-членов Совета Европы, которые создали широкую сеть обмена передовым опытом.
Членство в EuroPris предоставит Пенитенциарной службе Министерства юстиции Республики Армения ряд преимуществ, в том числе возможность установления международных контактов со специалистами и руководителями тюрем Европейского сообщества, доступ к EPIS (Европейская тюремная информационная система) и KMS (Система управления знаниями) базы данных ключевых ресурсов, активное участие в экспертных группах по темам, связанным с тюрьмами.