Քննարկվել է Երևանում ՈՒԵՖԱ-ի Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի 2024 թ. եզրափակչի աշխատանքների ընթացքը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանի մոտ տեղի է ունեցել քննարկում՝ նվիրված Հայաստանում ՈՒԵՖԱ-ի Ֆուտզալի Չեմպիոնների լիգայի 2024 թվականի եզրափակիչն անցկացնելու նախապատրաստական աշխատանքներին:
Քննարկմանը մասնակցել են ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի տնօրեն Կարեն Ղազարյանը և այլք:
Ինչպես նշել է ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը, կիսաեզրափակիչները կկայանան մայիսի 3-ին, երրորդ տեղի հանդիպումը և եզրափակիչը՝ մայիսի 5-ին: Բոլոր հանդիպումները կանցկացվեն Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Եզրափակիչը հեռարձակվելու է ավելի քան 70 երկրում:
Ֆուտզալի Չեմպիոնների Լիգայի «4-ի եզրափակչին» կմասնակցեն իսպանական «Բարսելոնան» և «Պալմա Ֆուտզալը», ինչպես նաև պորտուգալական «Սպորտինգը» և «Բենֆիկան»: Նշվել է, որ մեծ թվով երկրպագուներ կայցելեն Հայաստան: Առաջիկայում սպասվում է նաև ՈՒԵՖԱ-ի ներկայացուցիչների այցը՝ նախապատրաստական աշխատանքները քննարկելու նպատակով:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է եզրափակիչը Հայաստանում բարձր մակարդակով կազմակերպելու անհրաժեշտությունն ու կարևորությունը և հայտնել ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունն օժանդակելու այդ աշխատանքներում:

thumbnail_image00007
Под председательством руководителя аппарата премьер-министра Араика Арутюняна состоялось обсуждение, посвященное подготовке к проведению в Армении финала Лиги чемпионов УЕФА по футзалу 2024 года.
В обсуждении приняли участие заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Карен Гилоян, президент Федерации футбола Армении Армен Меликбекян, директор Спортивно-концертного комплекса имени Карена Демирчяна Карен Казарян и другие.
Как отметил президент ФФА Армен Меликбекян, полуфиналы пройдут 3 мая, матч за третье место и финал - 5 мая. Все матчи пройдут в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване. Финал будет транслироваться более чем в 70 странах.
В “Финале четырех” Лиги чемпионов по футзалу примут участие испанские “Барселона” и “Пальма-футзал”, а также португальские “Спортинг” и “Бенфика”. Было отмечено, что Армению посетит большое количество болельщиков. В ближайшее время также ожидается визит представителей УЕФА для обсуждения подготовки.
Араик Арутюнян подчеркнул необходимость и важность организации финала на высоком уровне и выразил готовность правительства Республики Армения оказать содействие в этих работах.