Ինչով էր պայմանավորված Արմեն Աբազյանի ազատումն ու վերանշանակումն ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱզգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից Արմեն Աբազյանի ազատումը և վերանշանակումը պայմանավորված է «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքի փոփոխություններով:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններից հետո օրենքի 2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն՝ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենը և տեղակալներն ազատվում են զինվորական ծառայության պաշտոններից և նշանակվում են՝ որպես հանրային պաշտոններ զբաղեցնող անձինք:

Чем было обусловлено освобождение и переназначение Армена Абазяна на должность директора СНБ
Освобождение и повторное назначение Армена Абазяна на должность директора СНБ обусловлено изменениями, внесенными в Закон Республики Армения «О службе в органах национальной безопасности».
Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении информации и общественных связей Аппарата премьер-министра РА.
После внесения изменений в Закон Республики Армения «О службе в органах национальной безопасности», согласно части 2 статьи 2 закона, директор и заместители Службы национальной безопасности освобождаются от военной службы и назначаются как лица, занимающие государственные должности.