Շարունակվում են Հայաստանում առողջության ապահովագրության ներդրման շուրջ քննարկումները (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր տեղի ունեցած խորհրդակցությանը քննարկվել են Հայաստանում առողջության ապահովագրության ներդրման աշխատանքների ընթացքը և առաջարկվող օրենսդրական լուծումները:
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը ներկայացրել է նախորդ քննարկումների հիման վրա հայեցակարգի նախագծում կատարված փոփոխությունները, համակարգի ներդրման համար անհրաժեշտ միջոցառումները, դրանց իրականացման ժամկետներն ու ակնկալվող արդյունքները:
Հանդիպման ընթացքում մտքերի փոխանակության արդյունքում վարչապետը հանձնարարել է ներկայացված դիտարկումների և առաջարկությունների հիման վրա շարունակել աշխատանքային քննարկումները և լավարկել հայեցակարգի նախագիծը համակարգի հաջող ներդրման նպատակով:

Продолжаются обсуждения вопросов внедрения медицинского страхования в Армении (видео)
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены процесс внедрения медицинского страхования в Армении и предлагаемые законодательные решения.
Министр здравоохранения Анаит Аванесян представила изменения, внесенные в проект концепции на основе предыдущих обсуждений, а также необходимые меры для внедрения системы, сроки их реализации и ожидаемые результаты.
По итогам обмена идеями премьер-министр поручил продолжить рабочие обсуждения и усовершенствовать проект  концепции на основе представленных наблюдений и замечаний с целью успешного внедрения системы.