Ֆինանսների նախարարն ընդունել է ՎԶԵԲ տարածաշրջանային տնօրենին
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին ընդունել է Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Կովկասի տարածաշրջանային տնօրեն Ալկիս Բրիենիոս Դրակինոսին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ ՎԶԵԲ Երեւանի գրասենյակի ղեկավար Ջորջ Ախալկացին:
Նախարար Հովհաննիսյանը, ողջունելով հյուրերին, իր խոսքում կարեւորել է Հայաստանի համար առանցքային նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքային ոլորտներում ՎԶԵԲ-ի հետ իրականացվող ծրագրերը:
ՎԶԵԲ գործընկերները տեղեկացրել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայ բնակչությանը աջակցության պատրաստակամության մասին: Նաեւ նշվել է, որ քննարկվող աջակցությունը հիմնականում կարող է ուղղվել ՓՄՁ ոլորտին եւ բիզնես գործունեությամբ զբաղվել ցանկացող շրջանակներին, ինչպես նաեւ տեղահանվածների որոշ սոցիալական խնդիրների լուծմանը:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ՎԶԵԲ-ի պատրաստակամության համար եւ կարեւորել նախատեսվող աջակցության նպատակայնությունն ու անհրաժեշտ կարիքների գնահատումն ու վերհանումը:

Министр финансов принял регионального директора ЕБРР
Министр финансов Армении Ваге Ованнисян 31 октября принял регионального директора Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) по Кавказу Алкиса Вриениоса Дракиноса (Alkis Vryenios Drakinos). Во встрече также принял участие глава ереванского офиса ЕБРР Георгий Ахалкаци.
Приветствуя гостей, Ваге Ованнисян подчеркнул важность проектов, реализуемых с ЕБРР в ключевых для Армении инфраструктурных отраслях.
Партнеры ЕБРР сообщили о готовности оказать поддержку вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха: обсуждаемая помощь может быть направлена ​​в основном на сектор малого и среднего бизнеса и желающим заняться предпринимательской деятельностью, а также на решение некоторых социальных проблем вынужденных переселенцев.
Министр поблагодарил ЕБРР за готовность и подчеркнул важность адресности запланированной поддержки, а также оценки и выявления необходимых потребностей.