Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են առաջիկա օրերին Եվլախում երրորդ հանդիպման մասին
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ առաջիկա օրերին Եվլախում կկայանա Ադրբեջանի և Լեռնային Ղարաբաղի ներկայացուցիչների երրորդ հանդիպումը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշվում է, որ Ադրբեջանական կողմից բանակցություններում ներգրավված կլինի Լեռնային Ղարաբաղի հայերի հետ շփումների համար պատասխանատու նշանակված Ռամին Մամեդովը։
Ավելի վաղ, սեպտեմբերի 25-ին Իվանյանում (Խոջալու) տեղի է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների միջև երկրորդ հանդիպումը։
ԼՂ պատվիրակության կազմում էին Լեռնային Ղարաբաղի խորհրդարանի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Մելքումյանը և Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ Սերգեյ Մարտիրոսյանը։
Ադրբեջանական կողմից բանակցություններում ներգրավված էր Մեջլիսի պատգամավոր, Լեռնային Ղարաբաղի հայերի հետ շփումների համար պատասխանատու նշանակված Ռամին Մամեդովը, Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչի տեղակալ Բաշիր Հաջիևը, Հատուկ ներկայացուցչի գրասենյակի աշխատակից Իլքին Սուլթանովը։

Азербайджанские СМИ сообщают о предстоящей третьей встрече в Евлахе в ближайшие дни
Поддержи А1+!Азербайджанские СМИ сообщают, что в ближайшие дни в Евлахе состоится третья встреча представителей Азербайджана и Нагорного Карабаха. Как передает «Арменпресс», отмечается, что с азербайджанской стороны в переговорах будет участвовать Рамин Мамедов, назначенный ответственным за контакты с армянами Нагорного Карабаха.
25 сентября, в Иваняне (Ходжалу) состоялась вторая встреча представителей Нагорного Карабаха и Азербайджана.
В составе делегации Нагорного Карабаха были руководитель фракции Демократической партии Арцаха Парламента Нагорного Карабаха Давид Мелкумян и заместитель секретаря Совета безопасности Сергей Мартиросян.
С азербайджанской стороны участвовали депутат меджлиса, отвечающий за отношения с армянами Нагорного Карабаха Рамин Мамедов, заместитель спецпредставителя президента Азербайджана Башир Гаджиев, сотрудник аппарата спецпредставителя Илькин Султанов.