Սեպտեմբերի 21-ից մինչ այսօր Արցախի տարբեր հատվածներից հայտնաբերվել է 100-ից ավելի մարմին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց որոնողական աշխատանքները շարունակվում է, հայտնում են ԱՀ ԱԻՊԾ-ից։
Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարների գործուն մասնակցությամբ, զոհված և անհայտ համարվող զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց որոնողափրկարարական աշխատանքները սեպտեմբերի 21-ից շարունակվում են Արցախի ամբողջ տարածքում։
Սեպտեմբերի 21-ին Ստեփանակերտի Աջափնյակ թաղամասից հայտնաբերվել է քաղաքացիական 1 անձի մարմին։
Սեպտեմբեր 22-ին իրականացված որոնումների արդյունքում Շուշիի շրջանի Ղայբալիշենի տարածքից հայտնաբերվել և տարհանվել է վիրավորում ստացած մեկ զինծառայողի, իսկ Չարեքտարից`զոհված 2 զինծառայողի մարմին։
Սեպտեմբերի 23-ին տարհանվել է 68 մարմին, որից 4-ը` քաղաքացիական անձինք են Ասկերանի շրջանի Սառնաղբյուր գյուղից, ընդ որում` 2 երեխա և տարեց ամուսիններ։
Նույն օրը Նախիջևանիկ և Սարուշեն գյուղերի տարածքից հայտնաբերվել է 2 քաղաքացի, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Սեպտեմբերի 24-ին տարբեր ուղղություններով իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում տարհանվել է ընդհանուր 34 մարմին, իսկ Ասկերանի շրջանի Շոշ գյուղից` քաղաքացիական 3 անձ է հայտնաբերվել։
Որոնողակափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են։ Արդյունքների մասին ԱԻ ծառայությունը պարբերաբար կհրապարակի տեղեկություններ։

С 21 сентября по сегодняшний день в разных частях Арцаха обнаружено более 100 тел
Поддержи А1+!Поисково-спасательные работы погибших и без вести пропавших военнослужащих и гражданских лиц с 21 сентября продолжаются по всей территории Нагорного Карабаха.
Об этом сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям МВД НКР, уточнив, что 21 сентября в районе Ачапняк Степанакерта было обнаружено тело одного гражданского лица.
В результате поисков 22 сентября на территории Гайбалишена Шушинского района был обнаружен и эвакуирован один раненый военнослужащий, а из Чарекара – тела двух погибших военнослужащих.
23 сентября было вывезено 68 тел погибших, 4 из которых – гражданские лица из села Сарнахбюр Аскеранского района, двое детей и пожилые супруги.
В тот же день на территории сел Нахичеваник и Сарушен были обнаружены двое граждан, их жизни ничего не угрожает.
24 сентября в результате поисковых работ по разным направлениям были обнаружены 34 погибших, а из села Шош Аскеранского района обнаружены 3 гражданских лица.