Արցախի ԱԳ նախարարին է փոխանցվել Արիզոնայի ներկայացուցիչների պալատի ընդունած Արցախի ինքնորոշման իրավունքը սատարող հրովարտակը
Արցախի Հանրապետության արտգործնախարար Սերգեյ Ղազարյանը հունիսի 2-ին ընդունել է ԱՄՆ Արիզոնա նահանգի հայ համայնքի ներկայացուցիչ Վարդան Արաբյանին, ով նախարարին է փոխանցել նահանգի ներկայացուցիչների պալատի կողմից ընդունված՝ Արցախի ինքնորոշման իրավունքը սատարող հրովարտակը։
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի ԱԳՆ-ից։
«Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել հրովարտակին կողմ քվեարկած բոլոր անհատներին և նշել, որ այն կարևոր քայլ է Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի առաջխաղացման գործում»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Принятая Палатой представителей штата Аризона прокламация в поддержку права Арцаха на самоопределение передана министру иностранных дел Арцаха
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Казарян 2 июня принял представителя армянской общины Аризоны Вардана Арабяна, который передал министру прокламацию в поддержку права народа Арцаха на самоопределение, принятую Палатой представителей штата Аризона (США).
Министр выразил признательность всем лицам, проголосовавшим за прокламацию, и отметил, что это важный шаг в поддержке права народа Арцаха на самоопределение.