Մայիսի 3-ին և 4-ի գիշերը լեռնային շրջաններում տեղումները կդիտվեն ձյան տեսքով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը և մայիսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը հանրապետության լեռնային մարզերում և Լոռիում` օդում սպասվում է 0-4 աստիճան ցուրտ, որը մայիսի 3-ին կուղեկցվի ձյան տեղումներով։
Երևանում այսօր կեսօրից հետո, մայիսի 3-ին, 6-ի երեկոյան ժամերին, 7-ին սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 13-16մ/վ արագությամբ։
Մայիսի 4-ին, 5-ին, 6-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Մարզերում այսօր կեսօրից հետո, մայիսի 3-ին, 7-ի ցերեկը շրջանների զգալի մասում, 4-ին, 6-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։
Մայիսի 3-ին և 4-ի գիշերը լեռնային շրջաններում՝ տեղումները կդիտվեն ձյան տեսքով։ Առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտ։
Մայիսի 5-ին, 6-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ արևմտյան 4-6մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 3-ի ցերեկը կնվազի 3-6 աստիճանով, 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ին աստիճանաբար կբարձրանա 6-8 աստիճանով։

В ночь с 3 на 4 мая в горных районах ожидаются осадки в виде снега
Поддержи А1+!В ночь со 2 на 3 мая и в ночь с 3 на 4 мая в горных районах республики и в Лори ожидается похолодание от 0 до -4 градусов, 3 мая выпадет снег.
Об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что вечером 2, 3, 6 и 7 мая в Ереване ожидаются дожди с грозами. Во время грозы ветер усилится до 13-16 м/с. В ночь с 4-ого, 5-ого на 6 мая осадков не будет.
Дождь и гроза ожидаются днем 2 мая, днем 3, 7 мая в большинстве регионов, днем 4 и 6 мая в некоторых регионах. В ночь с 3 на 4 мая в горных районах ожидаются осадки в виде снега. В некоторых местах возможен град. В ночь с 5 на 6 мая осадков не будет. Ветер западный, с порывами до 4-6 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.
Днем 3 мая температура воздуха понизится на 3-6 градусов, а днем 4, 5, 6 мая постепенно повысится на 6-8 градусов.