ՏՏ ընկերությունների կողմից հնչեցվել են մի շարք մտահոգություններ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը հանդիպել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջատար 20-ից ավելի ընկերությունների հետ:
Օրակարգում են եղել Արդարադատության նախարարության կողմից 2023 թվականի թվայնացման ուղղությամբ անցկացվելիք մրցույթներին և դրանց առանձնահատկություններին վերաբերող հարցերը: Նախարարի կողմից ընդգծվել է մասնավոր ոլորտի ակտիվ ներգրավվածության կարևորությունը՝ ռազմավարական նպատակների իրականացման հարցում:
Հանդիպմանը քննարկվել են նաև դատարանների թվայնացման արդյունքում ստեղծվող ծրագրերի ընդունման գործընթացում մասնագիտացված կառույցի ներգրավման անհրաժեշտությունը և ոլորտային պետական գնումների գործընթացին առնչվող մի շարք հարցեր:
Արդյունքում ընկերությունների կողմից հնչեցվել են մի շարք մտահոգություններ և առաջարկներ, կայացվել են որոշումներ ուղղված ինչպես խնդիրների կարճաժամկետ, այնպես էլ վերջնական լուծմանը:

323448747_729786464961428_6040135681457954339_n
Министр юстиции Армении Григор Минасян провел встречу с более чем 20 ведущими компаниями в сфере информационных технологий.
На повестке дня стояли вопросы, связанные с конкурсами по оцифровке в 2023 году и их особенностями. Министр подчеркнул важность активного вовлечения частного сектора в реализацию стратегических целей.
Были также обсуждены необходимость привлечения специализированной структуры к процессу принятия программ, созданных в результате цифровизации судов, и ряд вопросов, связанных с процессом отраслевых госзакупок.
В результате со стороны компаний был озвучен ряд опасений и предложений, приняты решения, направленные как на краткосрочное, так и на окончательное решение проблем.