Պետքարտուղարության Կովկասի և տարածաշրջանային հակամարտությունների հարցերով գրասենյակի տնօրենն այցելել է Վարդենիս ու Սոթք
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետքարտուղարության Կովկասի և տարածաշրջանային հակամարտությունների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Մարկ Կամերոնն այցելեց Գեղարքունիքի մարզ, եղավ Վարդենիս ու Սոթք բնակավայրերում, հանդիպեց ՀՀ ԶՈՒ 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի հետ և դիտարկեց հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը։
Այցի ընթացքում նա ընդգծեց Միացյալ Նահանգների շարունակական աջակցությունը Հայաստանի ինքնիշխանության և Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության հարցերում։

Директор офиса Госдепартамента по вопросам Кавказа и региональных конфликтов посетил Варденис и Сотк
Директор офиса Госдепартамента по делам Кавказа и региональных конфликтов Марк Кэмерон посетил Гегаркуникскую область, побывал в поселках Варденис и Сотк, встретился с командиром 2-го армейского корпуса ВС РА и ознакомился с обстановкой на армяно-азербайджанской границе.
Об этом сообщает Посольство США в Армении. В ходе визита Марк Кэмерон подтвердил постоянное содействие США вопросам суверенитета Армении и прочного мира на Южном Кавказе.