ՀՀ տարածք մխրճված ադրբեջանական որոշ խմբեր գտնվում են ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների շրջափակման մեջ. ԳՇ պետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՋերմուկի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն իր հարձակվողական գործողությունների հետևանքով մխրճվել է ՀՀ ինքնիշխան տարածք, մխրճված որոշ ջոկատներ, խմբեր գտնվում են ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների անմիջական հսկողության, նաև շրջափակումների մեջ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Էդուարդ Ասրյանն ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին հետաքրքրվեց՝ իրենք հիմա այնտեղ են, որ ուղղությամբ ադրբեջանական ուժերը ներխուժել ե՞ն ՀՀ տարածք: ԳՇ պետը դրական պատասխան տվեց:
«Դա այն ուղղությունն է, որտեղ հակառակորդն իր հարձակվողական գործողությունների արդյունքում ունեցել է որոշակի հաջողություններ և մխրճվել ՀՀ ինքնիշխան տարածք՝ 8.5 կմ լայնությամբ ճակատով, մինչև 7.5 կմ խորությամբ: Այդ մխրճումները Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից իրականացվել են խմբերով, ջոկատներով, դրանց որոշակի խմբեր, ջոկատներ նաև գտնվում են մեր ստորաբաժանումների անմիջական հսկողության տակ, նաև շրջափակումների մեջ»,-ասաց ԳՇ պետը:
Ներկա դրությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանման խմբերը գտնվում են Ջերմուկ քաղաքի մատույցներից 4.5 կմ հեռավորության վրա:

Некоторые азербайджанские группы, проникшие на территорию РА, находятся в окружении подразделений ВС РА: начальник ГШ (видео)
Поддержи А1+!В результате наступательных действий в направлении Джермука, ВС Азербайджана вторглись на суверенную территорию Республики Армения. Как передает «Арменпресс», об этом заявил начальник Генерального штаба ВС РА Эдуард Асрян на встрече с представителями дипломатического корпуса, аккредитованного в РА.
Линн Трейси, посол США в Армении, спросила, находятся ли они сейчас там, откуда вторглись на территорию Армении. Глава Главного управления дал положительный ответ.
«Это направление, на котором противник в результате наступательных действий добился определенных успехов и вторгся вглубь суверенной территории Республики Армения на расстояние в 7,5 км, шириной в 8,5 км. Вторжение проводилось вооруженными силами Азербайджана отдельными отрядами, частями. Некоторые из них находятся под непосредственным контролем наших частей, в том числе и в окружении», - сказал глава Генштаба.