Սահմանի որոշ հատվածներում դիրքային մարտերը շարունակվում են․ իրադրությունը ժամը 8-ի դրությամբ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍեպտեմբերի 13-ի ժամը 08։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին էական փոփոխություններ չի կրել։ Հակառակորդը շարունակում է Վարդենիսի, Սոթքի, Արտանիշի, Իշխանասարի, Գորիսի և Կապանի ուղղություններով կիրառել հրետանային միջոցներ, ականանետեր, ԱԹՍ-ներ և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ՝ թիրախավորելով թե՛ ռազմական, և թե՛ քաղաքացիական ենթակառուցվածքները։
Սահմանի որոշ հատվածներում դիրքային մարտերը նույնպես շարունակվում են, հակառակորդը չի դադարեցնում առաջխաղացման փորձերը։
Ադրբեջանի կողմից իրականացված լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրությունը ներկայացվել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված դեսպանությունների ռազմական կցորդներին և նշվել, որ տեղի ունեցածի և դրա հետագա զարգացումների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։
Պաշտպանության նախարարությունը կշարունակի պարբերաբար հանդես գալ իրադրության վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններով։

На отдельных участках границы продолжаются позиционные бои: ситуация по состоянию на 8 часов (видео)
Поддержи А1+!Ситуация на армяно-азербайджанской границе по состоянию на 08:00 существенных изменений не претерпела. На отдельных участках границы идут позиционные бои. Противник не прекращает попыток продвижения.
Об этом сообщил пресс-секретарь Министерства обороны РА Арам Торосян. «Противник продолжает применять артиллерийские средства, минометы, БПЛА и крупнокалиберное стрелковое оружие в направлении Вардениса, Сотка, Артаниша, Ишханасара, Гориса и Капана, целясь как в военную, так и в гражданскую инфраструктуру». Арам Торосян также добавил, что ситуация была представлена военным атташе аккредитованных в Армении посольств. «За все происходящее и за дальнейшие развития ответственность несет военно-политическое руководство Азербайджана», - сказал он.