Արամ Ա Կաթողիկոսն ընտրվել է Եկեղեցիների համաշխարհային խորհրդի նախագահ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԳերմանիայի Կառլսրուէ քաղաքում գումարուող Եկեղեցիների համաշխարհային խորհրդի 11-րդ համաժողովը Մեծի Տանն Կիլիկիո Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Կաթողիկոսին ընտրել է խորհրդի նախագահ՝ ներկայացնելով արևելեան ուղղափառ եկեղեցիները: Այս մասին տեղեկացրին Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունից։
«Յայտնենք, որ Վեհափառ Հայրապետը երկու շրջան (1991-1998 եւ 1998-2006) ընտրուած էր Ե.Հ.Խ.ի կեդրոնական ու գործադիր վարչութեանց ատենապետ։
Արդարեւ, ընդառաջելով միջ-եկեղեցական անձնաւորութիւններու ու շրջանակներու ջերմ փափաքին, ինչպէս նաեւ միջ-եկեղեցական շարժումին նոր մղում մը տալու հեռանկարով, Նորին Սրբութիւնը ընդառաջեց նախագահ դառնալու անոնց փափաքին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Католикос Арам I избран председателем Всемирного совета церквей
На 11-й Ассамблее Всемирного совета церквей, которая прошла в немецком Карлсруэ, Германия, Католикос Великого Дома Киликийского Арам I был избран председателем Совета, представляя восточно-православные церкви. Об этом сообщили в пресс-службе Католикосата Великого Дома Киликийского.
«Сообщаем, что Его Святейшество избирался председателем центрального и исполнительного отделов ВСЦ на два периода (1991-1998 и 1998-2006 гг).
Действительно, отвечая на горячую просьбу межцерковных деятелей и кругов, а также с перспективой придать новый импульс межцерковному движению, Его Святейшество удовлетворил их просьбу стать председателем», - говорится в сообщении.