Հայաստանում անցկացվող «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի «Ռազմիկ» մրցաձևում հաղթել է Ղազախստանի թիմը
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի շրջանակում օգոստոսի 22-ին անցկացվել է «Ռազմիկ» մրցաձևի եզրափակիչ՝ կրակային պատրաստության «Դիպուկահար» մրցափուլը: Մասնակիցները կրակային երեք դիրքից խոցել են 100 մետր հեռավորությամբ թիրախները: Յուրաքանչյուր վարժությանը հատկացվել է տասական փամփուշտ:
Հրաձգության ընթացքում առավել դիպուկ են եղել Ռուսաստանի Դաշնության զինվորականները, երկրորդը՝ Ղազախստանի, երրորդը՝ Բելառուսի զինծառայողները:
«Ռազմիկ» մրցաձևի երեք՝ «Ռազմակիրառական համալիր վարժություններ», «Բուժօգնության կազմակերպում», «Դիպուկահար» մրցափուլերի արդյունքների ամփոփումից հետո մրցավարական հանձնաժողովի որոշմամբ հաղթող է ճանաչվել Ղազախստանի թիմը:

В турнире «Ратник» международного конкурса «Воин мира» в Армении победила команда Казахстана
22 августа в рамках международного конкурса «Воин мира» состоялся финал конкурса «Ратник», этап огневой подготовки «Снайпер». Участники поразили цели на расстоянии 100 метров с трех огневых позиций. Каждому упражнению присвоен десятичный маркер.
В упражнениях по стрельбе наиболее меткими были военнослужащие Российской Федерации, вторые – военнослужащие Казахстана, третьи –Белоруссии.
Согласно источнику, после подведения итогов трех туров конкурса «Ратник» -  «Комплексные боевые учения», «Организация медицинской помощи», «Снайпер», решением судейской комиссии победителем признана казахстанская команда.