Սերժ Սարգսյանը բացեց գաղտնիքը և առաջին անգամ այդ մասին բարձրաձայնեց․ Արմեն Աշոտյան (տեսանյութ)
«Սերժ Սարգսյանը բացեց գաղտնիքը, և առաջին անգամ այդ մասին բարձրաձայնեց։ Պարզ է, չէ՞, որ առաջնորդն այն մարդն է, ով 40 օրից ավելի միտինգներն է համակարգում, երթերն է առաջնորդում, եզրափակիչ խոսքն ասում և հիմնական խոսացող գլուխն է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը՝ անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե ընդդիմության առաջնորդը Իշխան Սաղաթելյանն է։
Աշոտյանը գտնում է, որ «Դիմադրություն» շարժումն, այնուամենայնիվ, հաջողելու է, և իրենք հասնելու են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականին և այդ պաշտոնում իրենց թեկնածուի ընտրությանը։
Հարցին՝ բայց չէ՞ որ ընդդիմադիր խմբակցություններն Ազգային ժողովում մեծամասնություն չունեն, Արմեն Աշոտյանը պատասխանեց․ «Մենք էլ էինք մեծամասնություն, տեսաք, ինչ եղավ 2018թ․-ին։ Կարծում եմ, կլինի իրավիճակ, որ մեծամասնությունը վարչապետի մեր թեկնածուին ընտրի»։

Серж Саркисян раскрыл тайну и впервые сказал об этом вслух: Армен Ашотян (видео)
«Серж Саркисян раскрыл тайну и впервые сказал об этом вслух. Ясно же, что лидер – это тот человек, который свыше 40 дней координирует митинги, лидирует в эфире, говорит заключительную речь и является основной  говорящей головой», - сказал в беседе с «А1+» вице-председатель Республиканской партии Армен Ашотян, коснувшись заявления Сержа Саркисяна, что лидер оппозиции – Ишхан Сагателян.
Ашотян считает, что движение «Сопротивление», тем не менее, достигнет успеха, и они добьются отставки премьер-министра Никола Пашиняна и избрания их кандидата на эту должность.
На вопрос о том, что ведь у оппозиционных фракций нет большинства в Национальном собрании, Армен Ашотян ответил: «Мы были большинством, увидели, что случилось в 2018г. Думаю, будет ситуация, когда большинство изберёт нашего кандидата в премьер-министры».