Վարչապետը Կատարի գործարար խորհրդի անդամների հետ քննարկել է ՀՀ-ում ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր
Պաշտոնական այցով Կատարի Պետությունում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր կեցավայրում ընդունել է Կատարի գործարար խորհրդի անդամներին` նախագահ Հուսեին Իբրահիմ Ալ-Ֆարդանի գլխավորությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ոլորտներում ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին վերաբերող հարցեր: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը` իր գործիքակազմերի շրջանակում նպաստելու հնարավոր ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը:
Գործարար խորհրդի անդամները նշել են, որ պատրաստ են քննարկել ու դիտարկել տարբեր ուղղություններով Հայաստանում գործունեություն ծավալելու առաջարկությունները:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել գյուղատնտեսության, ոսկեգործության զբոսաշրջության, էներգետիկայի, բարձր տեխնոլոգիաների բնագավառներում ներդրումային նախագծերի իրականացման հնարավորություններին:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում կատարական գործարար խորհրդին ներկայացնել կոնկրետ ծրագրերի նախագծեր:

Никол Пашинян обсудил с Деловым советом Катара вопросы, касающиеся инвестиционных программ в Армении
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, находящейся с официальным визитом в Государстве Катар, встретился с президентом Делового совета Катара Хусейном Ибрагимом Аль-Фарданом и с членами совета. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении информации и по связям с общественностью Аппарата премьер-министра.
На встрече обсуждались вопросы, связанные с возможностями реализации инвестиционных программ в различных сферах в Армении. Никол Пашинян подчеркнул готовность правительства Армении содействовать эффективной реализации программ в рамках своего инструментария.
Члены Делового совета отметили, что готовы обсудить и рассмотреть предложения по деятельности в Армении в различных направлениях.
В данном контексте были обсуждены возможности реализации инвестиционных проектов в сферах сельского хозяйства, ювелирного дела, туризма, энергетики и высоких технологий.
Достигнута договоренность о представлении в ближайшее время в Деловой совет Катара конкретных проектов.