Վարչապետն ընդունել է Եվրասիայի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության նախագահ Ռենե Լևոնյանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրասիայի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության նախագահ, Լիոնի կաթոլիկ համալսարանի հայագիտության ամբիոնի վարիչ, Վերապատվելի դոկտոր Ռենե Լևոնյանին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել մեր պետության և ժողովրդի առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերների ու դրանց հաղթահարման ուղիների շուրջ: Անդրադարձ է եղել նաև Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք կապերին:
Վերապատվելի դոկտոր Ռենե Լևոնյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Փաշինյանին հանդիպման համար և նշել, որ պատրաստ է հնարավորինս օժանդակել հայրենիքի առջև ծառացած խնդիրների լուծմանը:

Премьер-министр принял президента Союза армянских евангелистских церквей Евразии Рене Левоняна (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян принял президента Союза армянских евангелистских церквей Евразии, заведующего кафедрой арменоведения Лионского католического университета, преподобного доктора Рене Левоняна.
Собеседники обменялись мнениями о внутренних и внешних вызовах, стоящих перед нашим государством, народом, и путях их преодоления. Они также коснулись отношений Армения-Арцах-Диаспора.
Преподобный доктор Рене Левонян поблагодарил премьер-министра Пашиняна за встречу и отметил, что готов максимально содействовать решению проблем, стоящих перед Родиной.