Սերժ Սարգսյանի պատասխանը ալիևյան ռեժիմի կողմից իրեն մեղադրանք առաջադրելուն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակի արձագանքը ալիևյան ռեժիմի կողմից արված հայտարարությանը՝ Սերժ Սարգսյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու և նրա նկատմամբ հետախուզում հայտարարելու մասին․
Սերժ Սարգսյանին ալիևյան ռեժիմի կողմից մեղադրանք առաջադրելն ինքնին զավեշտ է, իսկ ներկայացված մեղադրանքները՝ ցինիկ: Ցինիկ, քանզի տարիների ընթացքում ցեղասպան քաղաքականության մեջ հմտացած Ալիևը, որի պաշտոնավարման ամբողջ ժամանակաշրջանում հայատյացությունը Ադրբեջանի ներսում պետական քաղաքականության է վերածվել, որևէ բարոյական իրավունք չունի խոսելու Սերժ Սարգսյանի մասին, առավելևս՝ մեղադրանքներ ներկայացնելու:
Ալիևը տարիներ շարունակ բախվել է Հայաստանն արժանապատվորեն ներկայացնող Սերժ Սարգսյանի հմուտ դիվանագիտությանը և ականատես է եղել նախագահ Սարգսյանի բարձր վարկանիշին, որը պաշտոնաթողությունից հետո էլ միջազգային հանրության շրջանում բացարձակապես չի նվազել:
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, պաշտոնը թողնելուց հետո էլ, շարունակել և շարունակելու է ներկայացնել Հայաստանի ազգային, պետական շահերն արտերկրում՝ իր լայն կապերի և փորձի շնորհիվ:
Ինչպես 1988 թվականից ի վեր, այսուհետ ևս նախագահ Սարգսյանը հետամուտ է լինելու հայկական սրբազան հողում՝ Արցախում հազարամյակներով ապրող հայ ժողովրդի ազատ, անկախ և անվտանգ ապրելու իրավունքի իրացմանը:
Հատկանշական է, որ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի և ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ երկրի ներսում հետապնդում են իրականացնում կապիտուլյանտ իշխանությունները, իսկ երկրից դուրս նրանց փորձում է հետապնդել կապիտուլյանտ իշխանությունների փաստացի դաշնակիցը դարձած ադրբեջանական իշխող կլանը:
Ոչ Հայաստանի ներսում գործող վարչակազմի կողմից և ոչ էլ Հայաստանից դուրս նրան հետապնդողներին չի՛ հաջողվելու կանգնեցնել Սերժ Սարգսյանին իր առաքելությունն իրականացնելու ճանապարհին:
Վստահ ենք, որ պատմության դատից զատ, գալու է նաև հայ ժողովրդի հանդեպ ոճրագործություններ գործածներին պատժելու ժամանակը:

Ответ Сержа Саркисяна на предъявление ему обвинения со стороны алиевского режима
Поддержи А1+!В Офисе третьего президента РА Сержа Саркисяна отреагировали на заявление Азербайджана о том, что Серж Саркисян должен быть привлечен к уголовной ответственности, и он объявлен в розыск.
В сообщении говорится, что обвинения Сержа Саркисяна режимом Алиева сами по себе нелепы, они циничны.
Циничны, ибо Алиев, преуспевший годами проводить геноцидальную политику, за весь период правления которого арменофобия внутри Азербайджана превратилась в государственную политику, не имеет никакого морального права говорить о Серже Саркисяне, тем более предъявлять ему обвинения. Алиев на протяжении многих лет сталкивался с умелой дипломатией Сержа Саркисяна, достойно представляющего Армению, и стал свидетелем высокого рейтинга президента Саркисяна, который не снизился в международном сообществе и после его отставки.
«Как и в 1988 году, и впредь президент Саркисян будет добиваться реализации права армянского народа, тысячелетиями проживающего в Арцахе, жить свободно, независимо и безопасно на священной армянской земле», - говорится в заявлении офиса.
Офис третьего президента Республики Армения выразил уверенность, что помимо суда истории, настанет и час наказания тех, кто совершил преступления против армянского народа.