Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է «Կառավարության խոսնակների դպրոց» ծրագրի բացման արարողությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 1-ին մասնակցել է «Կառավարության խոսնակների դպրոց» ծրագրի բացման արարողությանը:
Եռամյսա ծրագիրը ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի և ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությամբ իրականացվում է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի կողմից։ Եռամսյա ծրագրի շրջանակներում ՀՀ պետական գերատեսչությունների մամուլի քարտուղարները և հանրային կապերի պատասխանատուներն անցնելու են վերապատրաստման դասընթացների շարք՝ ուղղված իրենց մասնագիտական կարողությունների բարձրացմանը և միջգերատեսչական փոխգործակցության ամրապնդմանը:
Ողջունելով ծրագրի մասնակիցներին՝ Արայիկ Հարությունյանը մեծապես կարևորել է հաղորդակցության և հանրային կապերի ուղղությամբ կառավարության ինստիտուցիոնալ կարողությունների շարունակական զարգացումը՝ ընդգծելով, որ արդյունավետ և թիրախային հաղորդակցությունը կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների հաջողության գրավականներից մեկն է: Այս առնչությամբ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ ՄԶԳ-ի և ՄՀԻ-ի գործընկերներին՝ ՀՀ կառավարությանը ցուցաբերվող աջակցության համար:
Ծրագրի մասնակիցներին ուղղված ողջույնի խոսքով հանդես են եկել նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության ժողովրդավարության, կառավարման և իրավունքի գերակայության ծրագրերի պատասխանատու Քելի Սթրիքլենդը և ՄՀԻ-ի տնօրեն Ջեյմս Դե Ուիթը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գոռ Ծառուկյանը:

Араик Арутюнян принял участие в церемонии открытия программы «Школа спикеров правительства»
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян 1 февраля принял участие в церемонии открытия программы «Школа спикеров правительства».
Трехмесячная программа реализуется Международным республиканским институтом (IRI) при поддержке аппарата премьер-министра Республики Армения и USAID. В рамках трехмесячной программы пресс-секретари и сотрудники департаментов по связям с общественностью государственных органов Армении пройдут обучающие курсы, направленные на повышение их профессиональных навыков и укрепление межведомственного сотрудничества.
Приветствуя участников программы, Араик Арутюнян подчеркнул важность продолжительного развития институционального потенциала правительства в области коммуникации и связей с общественностью, подчеркнув, что эффективная и целенаправленная коммуникация является одним из залогов успеха проводимых правительством реформ. В связи с этим руководитель аппарата премьер-министра еще раз поблагодарил партнеров по USAID и IRI за поддержку правительства Армении.
С приветственными речами выступили ответственный миссии USAID в Армении по вопросам демократии, управления и верховенства закона Келли Стриклэнд, директор Международного республиканского института Джеймс де Уит и директор ГНКО «Центр общественных связей и информации» Гор Царукян.