Վարչապետը ՊՎԾ աշխատակազմին է ներկայացրել ծառայության նորանշանակ պետ Ռոմանոս Պետրոսյանին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Պետական վերահսկողական ծառայություն և աշխատակազմին ներկայացրել ծառայության նորանշանակ պետ Ռոմանոս Պետրոսյանին: Վարչապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել Տիգրան Ուլիխանյանին  Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնում կատարած աշխատանքի համար:
Այս մասին հայտնում է ՀՀ Վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել և հաջողություն է մաղթել Ռոմանոս Պետրոսյանին՝ նշելով, որ ՊՎԾ-ն կառավարման համակարգի կարևոր օղակներից և գործիքներից է՝ պետական կառավարման համակարգի արդյունավետ աշխատանքն ապահովելու համար: «Ծառայությունը պետական կառավարման համակարգում վերջին երեք տարիներին որպես այդպիսին գոյություն ունի, և դեռ պետք է կայացման բավական ճանապարհ անցնի: Բայց պետք է արձանագրել նաև, որ այս ընթացքում կառույցը կայացման բավականին լավ ուղի է անցել: Իհարկե, աշխատանքում ի հայտ են եկել  նաև որոշակի խնդիրներ, և այդ ամենի հաշվառումով պետք է շարունակենք առաջ շարժվել»,-ասել է վարչապետը:
Տիգրան Ուլիխանյանը շնորհակալություն է հայտնել կառավարության ղեկավարին՝ իր պաշտոնավարման  ժամանակահատվածում ցուցաբերած վստահության համար և աշխատակազմին՝ համատեղ աշխատանքի համար: «Հաջողություն եմ մաղթում ձեզ պարոն Պետրոսյանի գլխավորությամբ, որպես ՀՀ վարչապետին ենթակա կարևորագույն մարմին, ձեր ծառայությունը լավագույն իրականացնելու գործում»:
Ռոմանոս Պետրոսյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել նման բարձր վստահության համար. «Վստահեցնում եմ, որ նոր եռանդով, նոր նվիրումով ողջ ներուժս ներդնելու եմ Պետական վերահսկողական ծառայության ինստիտուցիոնալ դերի բարձրացման համար: Ամենակարճ ժամկետներում ՊՎԾ-ում պետք է բոլորս ականատես լինենք խորքային բարեփոխումների, ինչպես նաև իր առջև դրված խնդիրների արդյունավետ իրագործմանը»:

Премьер-министр представил аппарату СГБ новоназначенного начальника Романоса Петросяна (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян посетил Службу государственного надзора и представил аппарату структуры новоназначенного начальника ведомства Романоса Петросяна. Премьер-министр сначала поблагодарил Тиграна Улиханяна за работу, проделанную на посту начальника Службы государственного надзора.
Никол Пашинян поздравил и пожелал успехов Романосу Петросяну, отметив, что Служба государственного надзора является одним из важных звеньев системы управления и инструментом обеспечения эффективного функционирования системы государственного управления.
«Служба действует в системе государственного управления последние три года, и ей еще предстоит пройти долгий путь становления. Но следует отметить также, что за этот период ведомство прошло довольно хороший путь становления. Конечно, в ходе работы выявлены некоторые проблемы, и мы должны продолжать двигаться вперед с учетом всего этого», - сказал премьер-министр.
Тигран Улиханян поблагодарил премьер-министра за доверие, проявленное во время пребывания в должности, а также выразил признательность аппарату ведомства за совместную работу. Г-ин Улиханян пожелал успехов Службе государственного надзора под руководством г-на Петросяна, которая, по его мнению, является самым важным подведомственным премьер-министру органом.
Романос Петросян, в свою очередь, поблагодарил за такое высокое доверие: «Уверяю, что с новой энергией и целеустремленностью вложу весь свой потенциал в повышение институциональной роли Службы государственного надзора. В кратчайшие сроки мы все должны стать свидетелями глубоких реформ, а также эффективного выполнения поставленных перед ним задач».