Վարչապետը Շրջակա միջավայրի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարարին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Շրջակա միջավայրի նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ նախարար Հակոբ Սիմիդյանին: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Ռոմանոս Պետրոսյանին՝ այդ պաշտոնում կատարած աշխատանքի համար և շնորհավորել ու հաջողություն մաղթել Հակոբ Սիմիդյանին: «Պարոն Պետրոսյանը նոր պաշտոն է ստանձնելու: Գիտեք՝ արդեն նշանակվել է Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար: Պարոն Սիմիդյանն առաջին անգամ է նշանակվում կառավարության անդամ, և ուզում եմ նրան հաջողություններ մաղթել այս կարևոր ու պատասխանատու պաշտոնում: Շրջակա միջավայրի ոլորտն այսօր ոչ միայն Հայաստանի համար, այլև գլոբալ առումով ունի ռազմավարական նշանակություն: Իհարկե, այստեղ Հայաստանի Հանրապետությունը պիտի հանդես գա որպես միջազգային հանրության պատասխանատու անդամ, և մեր ազգային քաղաքականությունը նույնպես պիտի հիմնված լինի այս տրամաբանությամբ և մեր ազգային պետական շահերի վրա», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Ռոմանոս Պետրոսյանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարության աշխատակազմին համատեղ աշխատանքի համար և շնորհավորել Հակոբ Սիմիդյանին. «Շուրջ մեկուկես տարի համագործակցությամբ բավականին բարեփոխումներ ենք նախաձեռնել այս թիմով, ինչը նաև զուգադիպեց մեր պետւթյան համար բավականին դժվար շրջափուլի հետ: Վստահ եմ՝ այս թիմը պատվով դուրս եկավ այս շրջանից: Պարոն Սիմիդյանին շնորհավորում եմ նոր նշանակման կապակցությամբ: Քաջածանոթ լինելով մեր քաղաքական գործընկերոջ անձնական և մասնագիտական որակներին՝ վստահ եմ, որ նույն թիմով և տարբեր փոխատեղումներով պարոն Սիմիդյանը նոր նշաձող կսահմանի Շրջակա միջավայրի կառավարման կարևորագույն ոլորտում»:
Նորանշանակ նախարարն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել վստահության համար: «Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել նաև պարոն Պետրոսյանին նման բարդ ոլորտը բարդ շրջանում ղեկավարելու համար: Այն ծրագրերը, որ այժմ իրականացվում են նախարարության կողմից՝ կլինեն շարունակական և կփորձենք ավելի արդյունավետ դարձնել աշխատանքները: Հույս ունեմ, որ դրանցով մենք շրջակա միջավայրին և, ինչու չէ, տնտեսությանը զարկ կտանք և կզարգացնենք»,- ասել է Հակոբ Սիմիդյանը:

Премьер-министр представил аппарату Министерства окружающей среды новоназначенного министра (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян представил аппарату министерства окружающей среды новоназначенного министра Акопа Симидяна.
Никол Пашинян поблагодарил бывшего министра Романоса Петросяна за проделанную на этом посту работу, а также поздравил и пожелал успехов новоназначенному министру Акопу Симидяну. «Г-н Петросян займет новую должность. Вы знаете, он уже назначен главой Службы государственного надзора. Г-н Симидян впервые назначается членом правительства, и хочу пожелать ему успехов на этой важной и ответственной должности. Сегодня сфера окружающей среды имеет стратегическое значение не только для Армении, но и для всего мира. Конечно, Республика Армения должна действовать здесь как ответственный член международного сообщества, и наша национальная политика также должна основываться на этой логике и на наших национальных государственных интересах», - сказал Никол Пашинян.
Романос Петросян поблагодарил аппарат министерства за совместную работу и поздравил Акопа Симидяна: «Примерно за полтора года сотрудничества мы с этой командой инициировали множество реформ, что также совпало с довольно сложным периодом для нашего государства. Уверен, что эта команда с честью вышла из этого периода. Поздравляю г-на Симидяна с новым назначением. Будучи хорошо знаком с личными и профессиональными качествами нашего политического коллеги, уверен, что с этой командой и посредством разных перестановок, г-н Симидян установит новую планку в важнейшей сфере управления окружающей средой».
Новоназначенный министр поблагодарил за оказанное доверие. «Хочу поблагодарить г-на Петросяна за то, что он возглавлял такую сложную сферу в трудный период. Программы, которые сейчас реализуются министерством, будут продолжены, и мы постараемся сделать работы более эффективными. Я надеюсь, что с их помощью мы улучшим нашу окружающую среду и, почему бы и нет, придадим импульс развитию экономики», - сказал Акоп Симидян.