ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին
Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն  ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Կիշան Դան Դևալին և ՀՀ-ում Հնդկաստանի նորանշանակ ռազմական կցորդ, բրիգադի գեներալ Ռաջեշ Պուշկարին (նստավայրը` ք.Մոսկվա):
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը շնորհավորել է բրիգադի գեներալ Պուշկարին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ Հայաստանում առաքելության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կարևորվել է փորձի փոխանակման նպատակով զինվորական պատվիրակությունների փոխայցելությունները, ռազմակրթական, մասնագիտական և համատեղ զորավարժությունների անցկացումը:

Начальник ГШ ВС принял посла Индии
Поддержи А1+!Начальник Генерального штаба ВС Республики Армения Артак Давтян принял 12 ноября Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Республике Армения г-на Кишана Дан Девала и новоназначенного военного атташе при посольстве Индии бригадного генерала Раджеша Пушкаря (резиденция в Москве).
Артак Давтян поздравил бригадного генерала Пушкаря с аккредитацией в Армении, пожелав успехов в миссии в Армении.
В ходе встречи были обсуждены вопросы военного и военно-технического сотрудничества. Была подчеркнута важность взаимных визитов военных делегаций и проведения совместных военно-образовательных, профессиональных и военных учений с целью обмена опытом.