620 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության «Սպայկվաքս» պատվաստանյութ նվեր Հայաստանին․ Ավանեսյան
Աջակցիր «Ա1+»-ին620 400 դեղաչափ «Մոդեռնա» ընկերության «Սպայկվաքս» պատվաստանյութ նվեր Հայաստանին։Այս մասին գրառում էկատարել ՀՀ Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Երեկ ստորագրել ենք Հայաստանի Հանրապետության, Նորվեգիայի Թագավորության և «Մոդեռնա» ընկերության միջև եռակողմ պայմանագիր:
Շնորհակալություն Նորվեգիայի Թագավորությանը և Մոդեռնա ընկերությանը՝ համավարակը հաղթահարելուն ուղղված ջանքերի համար։
Նոր խմբաքանակը փոխադրելու հարցում կաջակցի Եվրոպական հանձնաժողովի մարդասիրական օգնության և քաղաքացիական պաշտպանության հարցերով գլխավոր վարչությունը:

Армения получит в дар 620 400 доз вакцины «Спайквакс» производства компании «Модерна»: Аванесян
Армения получит в дар 620 400 доз вакцины «Спайквакс» производства компании «Модерна». Об этом сообщила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян.
«Вчера мы подписали трехстороннее соглашение между Республикой Армения, Королевством Норвегия и компанией «Модерна». Мы выражает благодарность Королевству Норвегия и компании «Модерна» за их усилия, направленные на преодоление эпидемии», - сказала она.
В вопросе доставки новой партии вакцины будет содействовать Главное управление Европейской комиссии по вопросам гуманитарной помощи и гражданской обороны.
В начале октября в Армению уже поступило 50 000 доз вакцины «Модерна». Их Армении предоставила Литва.