Հոկտեմբերին նախատեսված «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությունները չեն անցկացվի
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի որոշմամբ, հոկտեմբերին նախատեսված «Էրեբունի-Երեւան» տոնակատարությունները չեն անցկացվի։ Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
Երեւան քաղաքի 2021թ. բյուջեով «Էրեբունի-Երեւան»-ի համար նախատեսված ֆինանսական միջոցները կուղղվեն «100 տուն Արցախում» ծրագրի աջակցմանը, ինչպես նաեւ՝ Երեւանի մշակութային հաստատությունների զարգացման ծրագրերին։ Մասնավորապես, միջոցներ կհատկացվեն «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի եւ 90-ամյա հոբելյանը նշող Երեւանի պատմության թանգարանի արդիականացման ծրագրերին:

Запланированные на октябрь торжества «Эребуни-Ереван» не будут проводиться
Решением мэра Еревана Айка Марутяна запланированные на октябрь торжества «Эребуни-Ереван» не будут проводиться.
Заявил официальный представитель мэрии Акоп Карапетян.
«Финансовые средства, предусмотренные бюджетом Еревана 2021г. для празднования "Эребуни-Ереван", будут направлены на поддержку программы "100 домов в Арцахе", а также на программы развития культурных учреждений Еревана. В частности, средства будут выделены на программы модернизации Историко-исторического музея Эребуни, который отмечает свое 90-летие,  и историко-археологического музея-заповедника Эребуни», - сказал Карапетян.