Կոպիրկինը արձակուրդն անցկացնում է Հայաստանում, այցելում է եկեղեցիներ, եղել է հայ–թուրքական սահմանին գտնվող դիրքերում
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Ս. Պ. Կոպիրկինն իր արձակուրդի ընթացքում ընտանիքի հետ շարունակում է ծանոթանալ հանրապետության տեսարժան վայրերին:
Օգոստոսի 12-ին նրանք այցելեցին Արմավիրի մարզ, որտեղ ծանոթացան մի շարք տեսարժան վայրերի, այդ թվում ՝ Բագարան գյուղում գտնվող Սուրբ Շուշանիկ եկեղեցին (X դար) և VI դարում կառուցված Սուրբ Երրորդություն եկեղեցին ։
Այցի ընթացքում Սերգեյ Կոպիրկինը նաև այցելել է Հայաստանում Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության Սահմանապահ վարչության Արմավիրի սահմանապահ ջոկատ և հայ-թուրքական սահմանին գտնվող ուղեկալներ ու դիրքեր:
Կոպիրկինը հանդիպել է ռուս և հայ սահմանապահների հետ, ծանոթացել, թե ինչպես են նրանք համատեղ ծառայություն իրականացնում ՝ պահպանելով հանրապետության սահմանները:

Копыркин проводит отпуск в Армении, посещает церкви, побывал на позициях на армяно-турецкой границе
Поддержи А1+!Во время отпуска посол России в Армении Сергей Копыркин вместе с семьей продолжает знакомство с достопримечательностями Республики Армения.
Об этом сообщает страница посольства России в Facebook.
12 августа они посетили Армавирскую область, где ознакомились с рядом достопримечательностей, в том числе с церковью Св. Шушаник в селе Багаран (X век) и церковью Святой Троицы, построенной в VI веке.
В ходе визита Сергей Копыркин также посетил армавирский погранотряд ФСБ России в Армении, контрольно-пропускные пункты и позиции на армяно-турецкой границе. Он встретился с российскими и армянскими пограничниками, ознакомился с выполняемыми ими задачами, с условиями несения совместной службы при охране границы Республики Армения.