Բանգլադեշի գործարանում բռնկած հրդեհի հետեւանքով 53 մարդ է զոհվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲանգլադեշի Նարայանգանջ քաղաքի հյութերի արտադրության գործարանում բռնկած հրդեհի հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 53-ի: Հուլիսի 9-ին այդ մասին հայտնել Է The Bangladesh Observer թերթը: Ավելի վաղ Agence France-Presse-ը հաղորդել Էր 43 զոհվածների մասին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Առայժմ հնարավոր չԷ հայտնել զոհերի ստույգ թիվը, քանի որ փլատակների տակից կարող են մարմիններ հանել»,- մեջբերում Է թերթը Նարայանգանջի օկրուգի հրշեջ ծառայության եւ քաղաքացիական պաշտպանության ներկայացուցիչ Աբդուլլա ալ Արեֆինի խոսքը:
Տուժածները հոսպիտալացվել են:
Կատարվում Է պատահարի հետաքննություն: Ինչպես հայտնել Է United News of Bangladesh գործակալությունը, բռնկման պատճառ կարող Էին դառնալ եռակցման աշխատանքները: Գործարանի աշխատակիցներից մեկի խոսքով՝ տուժածների մի մասը վնասվածքներ Է ստացել փորձելով փրկվել թռչելով վերին հարկերի լուսամուտներից: Նա նաեւ հավելել Է, որ գործարանում աշխատում Էր շուրջ 7 – 8 հազար մարդ, ուստի հրդեհի զոհերի թիվը կարող Է աճել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

При пожаре на заводе в Бангладеш погибли 53 человека
Поддержи А1+!Число погибших в результате пожара, вспыхнувшего на заводе по производству сока в городе Нараянгандж в Бангладеш, увеличилось до 53. Как передает Арменпресс, об этом в пятницу сообщила газета The Bangladesh Observer
"Пока нельзя назвать точное число жертв, так как из-под завалов еще могут быть извлечены тела," - цитирует газета представителя пожарной службы и гражданской обороны округа Нараянгандж Абдуллу аль-Арефина.
По его словам, пожар начался в семиэтажном здании в четверг вечером. Пожарным удалось взять пламя под контроль к утру пятницы, однако позже огонь снова усилился. Спасательная операция продолжается.
Пострадавшие госпитализированы. Ведется расследование произошедшего.
Как сообщало агентство United News of
По словам одного из сотрудников завода, часть пострадавших получили ранения при попытке спастись, выпрыгнув из окон верхних этажей. Он также добавил, что на заводе работали порядка 7-8 тыс. человек, поэтому число жертв пожара может возрасти.