Վերականգնվում է Տ-5-32-Կաթնաջուր ավտոճանապարհի մոտ 4.4կմ երկարությամբ հատվածը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿենսական նշանակության ճանապարհային ցանցի բարելավման երկրորդ լրացուցիչ ֆինանսավորման ծրագրի շրջանակներում վերականգնվում է Տ-5-32-Կաթնաջուր ավտոճանապարհի մոտ 4.4կմ երկարությամբ հատվածը (կմ0+000 - կմ4+370)։
Տեղական նշանակության ճանապարհը գտնվում է Լոռու մարզի Սպիտակի տարածաշրջանում. այն սկիզբ է առնում նույն ծրագրի շրջանակներում նախորդ տարի վերականգնված Մ7-Մեծ Պարնի-Ծաղկաբեր ավտոճանապարհից և Մեծ Պարնի համայնքը միացնում է Կաթնաջուր համայնքին։
Այս պահին կապալառու կազմակերպությունը կատարում է հողային աշխատանքներ‚ իրականացնում է գաբիոնային շարվածք‚ ճանապարհային պատվածքի հիմքի շերտերի տեղադրում‚ ջրահեռացման համակարգի վերականգնում։
Ծրագրի շրջանակներում կնորոգվեն նաև Կաթնաջուրի հասարակական նշանակության շինություններ՝ մանկապարտեզ և դպրոց տանող 330մ ընդհանուր երկարությամբ ուղիները։

178406332_1743528042486927_2103690411693324370_n
В рамках второй программы Дополнительного финансирования по улучшению дорожной сети жизненного значения в Армении восстанавливается участок дороги Катнаджур Т-5-32, протяженностью в 4.4 км (КМ0+000 - км4+370). Об этом сообщает пресс-служба Министерства территориального управления и инфраструктур Армении. Дорога  начинается с восстановленной в прошлом году в рамках той же программы автодороги М7-Мец Парни-Цахкабер и общину Мец Парни соединяет с общиной Катнаджур.
В настоящее время подрядная организация проводит земляные работы, габионную конструкцию фундамента дорожного покрытия, восстановление дренажной системы.
В рамках программы будут отремонтированы и дороги общественного значения Катнаджура общей протяженностью 330 м, ведущие к детскому саду и к школе.
Строительные работы на указанной дороге завершатся в этом году. Программа осуществляется при финансировании Всемирного банка и правительства Армении.