ԵԱՀԿ գործող նախագահի այց Հայաստան ու Ադրբեջան չի նախատեսվում․ նա Վրաստանից կմեկնի Մոլդովա
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն Վրաստան կատարած այցից հետո կմեկնի Մոլդովա։ «Արմենպրես»-ին հայտնել են ԵԱՀԿ մամուլի ծառայությունից, նշելով, որ այցի շրջանակներում չի նախատեսվում այցելություն Հայաստան և Ադրբեջան:
«ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն Վրաստան կայցելի փետրվարի 16-ին և փետրվարի 17-ին կմեկնի Մոլդովա` բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպելու համար: Վրաստան-Մոլդովա այցի շրջանակներում այցելություններ Հայաստան և Ադրբեջան չեն նախատեսվում»,- նշել են մամուլի ծառայությունից:
2021թ. ԵԱՀԿ-ում նախագահում է Շվեդիայի Թագավորությունը: ԵԱՀԿ գործող նախագահը Շվեդիայի արտաքին գործերի նախարար Անն Լինդեն է:

Действующий председатель ОБСЕ из Грузии поедет в Молдову: визита в Армению не запланировано
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линде после визита в Грузию отбудет в Молдову. В ответ на запрос Арменпресс об этом сообщила пресс-служба ОБСЕ, подчеркнув, что не планируется визитов в Армению и Азербайджан.
«Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Швеции Анн Линде посетит Грузию 16 февраля, а 17 февраля отбудет в Молдову для встречи с высокопоставленными официальными лицами. Визиты в Армению и Азербайджан в рамках данного турне не планируются», - сказали в пресс-службе.