Ջերմուկում ձյուն է տեղում․ Լարսի ռուսական կողմում բեռնատարները կրկին կուտակվել են
Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները:
Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով բեռնատարների համար դժվարանցանելի է։
Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում, Գեղարքունիքի մարզի բոլոր ավտոճանապարհներին, Սյունիքի մարզի Սիսիան-«Զանգեր» հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում, Թալինի տարածաշրջանում, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում և Սարավան-«Զանգեր» հատվածում տեղում է ձյուն։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է բոլոր տեսակի ավտոմեքենաների համար․ ռուսական կողմում կա մոտ 420 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

В Джермуке идёт снег: с российской стороны Ларса грузовики вновь скопились
Поддержи А1+!Министерство по ЧС Армении сообщает, что в Армении есть закрытые и труднопроходимые автодороги.
Варденяцский перевал труднопроходим для грузовиков с прицепом.
В городе Джермук Вайоцдзорского, на всех автодорогах Гегаркуникского и на участке Сараван-«Зангер» Сюникского регионов местами наблюдается гололедица.
В городе Апаран, регионе Талин Арагацотнского, городе Джермук и Сараван -«Зангер» Вайоцдзорского регионов идет снег.
Согласно полученным данным из департамента ЧС МВД Грузии и из департамента Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов транспортных средств: со стороны России скопилось более 350 грузовиков.