Վարչապետը հարգանքի տուրք է մատուցել 1988-ի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին. լուսանկարներ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի երկրաշարժի 32-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է աղետից տուժած Գյումրի, Շիրակամուտ, Սպիտակ և Վանաձոր։
Ժամը 11:41-ին Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիում մասնակցել է ի հիշատակ երկրաշարժի անմեղ զոհերի մատուցվող պատարագին և ծաղկեպսակի զետեղմամբ հարգանքի տուրք մատուցել նրանց հիշատակին։
Այնուհետև վարչապետն ուղևորվել է Լոռու մարզի Շիրակամուտ (Նալբանդ) գյուղ՝ 1988 թվականի ավերիչ երկրաշարժի էպիկենտրոն։ Նիկոլ Փաշինյանը հարգանքի տուրք է մատուցել երկրաշարժի անմեղ զոհերի հիշատակին՝ ծաղկեպսակ դնելով Շիրակամուտի համայնքապետարանի հարակից տարածքում տեղադրված հուշարձան-խաչքարին։
Կառավարության ղեկավարը Սպիտակ և Վանաձոր քաղաքներում նույնպես ծաղկեպսակներ է դրել երկրաշարժի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողներին և կատարել մոմավառություն։

Премьер-министр Армении почтил память жертв землетрясения 1988 года (видео)
По случаю 32-й годовщины Спитакского землетрясения 7 декабря 1988 года премьер-министр Никол Пашинян посетил Гюмри, Ширакамут, Спитак и Ванадзор, пострадавшие от стихийного бедствия.
В 11:41 Никол Пашинян принял участие в литургии в память невинных жертв землетрясения в Гюмри, возложив венок в их память. Затем премьер-министр направился в село Ширакамут (Налбанд) Лорийской области, в эпицентр разрушительного землетрясения 1988 года. Никол Пашинян почтил память невинных жертв землетрясения, возложив венок к монументу-хачкару, установленному возле здания администрации общины Ширакамут.
Глава правительства  возложил венки к подножиям памятников жертв землетрясения также в Спитаке и в Ванадзоре.