Խոստանում եմ՝ ես ժողովրդին չեմ դավաճանի. Փաշինյանը հանդիպեց ակցիայի մասնակիցներին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության հրապարակում հավաքվել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի աջակիցները, նրանց շարքերում են հիմնականում ազատամարտիկներ։ Նիկոլ Փաշինյանը կարճ հանդիպում է ունեցել իր աջակիցների հետ։
ՀՀ վարչապետըը խնդրել է դադարեցնել հավաքը կառավարության շենքի մոտ.
«Ես գիտեմ, որ Հայաստանում տասնյակ հազարավոր մարդիկ կան, որոնք ըստ անհրաժեշտության կգան հրապարակ: Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ձեզ: Խոնարհվում եմ այն տղերքի առաջ, որոնք առաջնագծից են, խոնարհվում եմ մեր բոլոր զոհերի առաջ, ծնողների առաջ: Խնդրում եմ՝ մի քիչ կանգնեք, զրուցեք, բայց խնդրում եմ հավաքը դադարեցրեք: Ես ձեզ խոստանում եմ` ես ժողովրդին չեմ դավաճանի, ես ձեզ խոստանում եմ, երբ կլինի անհրաժեշտություն, ես ձեզ բոլորիդ կհրավիրեմ հրապարակ», -ասել է Փաշինյանը։
Ոստիկանությունն այս պահին քաղաքացիներին հորդորում է դադարեցնել հավաքը երկրում ռազմական դրությամբ պայմանավորված։

126193342_445608986832289_3618733325434198506_n
Премьер-министр Армении Никол Пашинян попросил своих сторонников остановить митинг у здания правительства. Пашинян во время встречи с участниками митинга пообещал, что не предаст народ и в случае необходимости пригласит своих сторонников на площадь Республики.
«Я знаю, что в Армении есть десятки тысяч людей, которые при необходимости выйдут на площадь. Я хочу поблагодарить вас. Я преклоняюсь перед парнями, которые вернулись с фронта, я преклоняюсь перед всеми нашими жертвами, родителями. Пожалуйста, можете немного постоять и поговорить, но, пожалуйста, прекратите митинг. Обещаю, я не предам народ, обещаю, что когда будет необходимость, я всех вас приглашу на площадь», - сказал Пашинян.
Напомним, что у здания правительства собрались сторонники премьер-министра Армении Никола Пашиняна и действующих властей.
В настоящее время на площади Свободы проходит также митинг 16 оппозиционных партий с требованием отставки премьер-министра Армении Никола Пашиняна.