ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը պաշտոններից ազատման հրամանագրեր է ստորագրել
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի՝ նոյեմբերի 2-ին ստորագրած հրամանագրի համաձայն՝ Լևոն Գրիգորյանն ազատվել է ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պաշտոնից։ ԱՀ էկոնոմիկայի և արտադրական ենթակառուցվածքների նախարարի պարտականությունները ժամանակավորապես վերապահվել են նախարարի տեղակալ Արմեն Թովմասյանին:
Նախագահ Հարությունյանի մեկ այլ հրամանագրով՝ վաղաժամկետ դադարեցվել են Արցախի Հանրապետության հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Միրզոյանի լիազորությունները՝ իր դիմումի համաձայն։

Президент Арцаха Араик Арутюнян подписал указы об освобождении с должностей
Поддержи А1+!Согласно указу, подписанному 2 ноября президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном, Левон Григорян освобожден от должности министра экономики и производственных инфраструктур Республики Арцах. Обязанности министра экономики и производственных инфраструктур Республики Арцах временно возложены на заместителя министра Армена Товмасяна. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Арцаха.
Согласно другому указу президента Арутюняна, по собственному заявлению досрочно прекращены полномочия председателя Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах Артака Мирзояна.