Դատական իշխանությունը, ԲԴԽ-ն և անձամբ ես ապաքաղաքական ենք․ Ռուբեն Վարդազարյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԲարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․
«Այսօր առավոտյան մամուլում հերթական ասեկոսեն են հրապարակել իմ՝ իբր «համակարգից հեռանալու իշխանությունների պահանջի» մասին:
Ափսոսում եմ, որ ոմանք այդպես էլ չեն կարողանում ընկալել, որ Դատական իշխանությունը, Բարձրագույն դատական խորհուրդը և անձամբ ես ապաքաղաքական ենք: Ավելին, մեզ քաղաքական հարթություն ներքաշելու ցանկացած փորձ դատապարտված է ձախողման:
Ի դեպ՝ ԲԴԽ-ի որդեգրած այդ սկզբունքային մոտեցմամբ է նաև պայմանավորված, որ վերջին շրջանում հանրային տարբեր գործիչների կողմից զանգվածային լրատվության միջոցներով սփռվող մեզ թիրախավորող բազմաթիվ ասեկոսեները և կեղծ լուրերը մեր կողմից մնում են անարձագանք: Դատական իշխանությունը կա և մնալու է բացառապես մասնագիտական գործունեության դաշտում:
Հ.Գ. Խորհրդի նախագահի խիստ պատասխանատու առաքելությամբ պայմանավորված՝ գործում եմ և գործելու եմ բացառապես ՀՀ Սահմանադրության և օրենքներով ինձ վերապահված լիազորությունների շրջանակներում, դատական իշխանության կողմից ինձ վրա դրված մեծ պատասխանատվության ներքո:

103962803_1513470782167892_7463971385157276712_n (1)
Председатель Высшего судебного совета Рубен Вардазарян распространил заявление, в котором говорится:
«Сегодня утром в прессе появились очередные слухи о моем якобы “требовании властей уйти из системы”. Сожалею, что некоторые так и не могут понять, что судебная власть, Высший судебный совет и лично я аполитичны. Более того, любая попытка, втянуть нас в политическую плоскость, обречена на провал.
Кстати, этим принципиальным подходом ВСС обусловлено также и то, что в последнее время многочисленные слухи, ложные слухи, распространяемые различными общественными деятелями в средствах массовой информации, с нашей стороны остаются без ответа. Судебная власть есть и останется исключительно на поле профессиональной деятельности», - отметил Вардазарян.
Он сказал, что имея ответственную миссию председателя ВСС, действует и будет действовать исключительно в рамках полномочий, отведенных ему Конституцией и законами Республики Армения, в пределах большой ответственности, возложенной на него судебной властью.