Արցախում արտակարգ իրավիճակը երկարաձգվեց մինչեւ հունիսի 11-ը
Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 11-ին ստորագրել է հրամանագիր Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը երկարաձգելու եւ Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2020 թվականի ապրիլի 12-ի հրամանագրում փոփոխություն կատարելու մասին:
Հաշվի առնելով, որ Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսային հիվանդության հետեւանքով առաջացած արտակարգ իրավիճակը շարունակում է սպառնալ բնակչության կյանքին եւ առողջությանը եւ կարող է հանգեցնել անձանց կենսագործունեության բնականոն պայմանների խախտման՝ երկարաձգվել է Արցախի Հանրապետությունում  2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը 2020 թվականի մայիսի 12-ից, ժամը 22:00-ից` 30 օրով՝ մինչեւ 2020 թվականի հունիսի 11-ը, ժամը 22:00-ն ներառյալ ժամկետով:

В Арцахе чрезвычайное положение продлено до 11-го июня
11 мая президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о продлении срока чрезвычайного положения, объявленного 12 апреля 2020 года в Республике Арцах, и о внесении изменения в Указ президента Республики Арцах от 12 апреля 2020 года.
Учитывая, что чрезвычайная ситуация в Республике Арцах, вызванная новой коронавирусной инфекцией, продолжает угрожать жизни и здоровью населения, и может привести к нарушению нормальных условий жизнедеятельности граждан, с 22:00 12 мая 2020 года, еще на 30 дней, до 22:00 11 июня включительно, продлен срок чрезвычайной ситуации, объявленной в Республике Арцах 12 апреля 2020 года.