72656514_2796873376990002_366754129353113600_o
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ո՛չ հաստատում, ո՛չ էլ հերքում է Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանի՝ ազատման դիմում գրելու մասին լուրը։
Մանե Գևորգյանը խորհուրդ է տալիս սպասել պաշտոնական հաղորդագրությանը կամ ֆեյսբուքյան իր գրառմանը՝ նախարարի հնարավոր հրաժարականի իսկությունը ճշտելու համար։
Ավելի վաղ նախարարության Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ, նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Գրիգորյանը «Ա1+»-ի հետ զրույցում չցանկացավ մեկնաբանություն տալ։ «Որևէ մեկնաբանություն այդ լուրի հետ կապված չեմ կարող տալ»,- ընդգծեց նա։
Նշենք, որ լուրեր են շրջանառվում, որ Շրջակա միջավայրի նախարար Էրիկ Գրիգորյանը պաշտոնից ազատման դիմում է գրել։
Նշենք նաեւ, որ Էրիկ Գրիգորյանն այսօր, ժամեր առաջ, ֆեյսբուքյան իր էջում իր լուսանկարն էր հրապարակել ու գրել․
«Շրջակա միջավայրի պահպանությունը յուրաքանչյուրիս գործն է, անկախ մասնագիտությունից, աշխատավայրից և նախասիրություններից»։

72656514_2796873376990002_366754129353113600_o
Пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян в беседе с «А1+» ни подтверждает, ни опровергает информацию о том, что министр окружающей среды Эрик Григорян написал заявление об отставке.
Мане Геворгян советует дождаться официального сообщения или ее записи в фейсбук для уточнения действительности возможной отставки министра.
Ранее начальник Управления информации и по связям с общественностью министерства, пресс-секретарь министра Давид Григорян в беседе с «А1+» не пожелал дать комментарий. «Я не могу дать никаких комментариев в связи с этой новостью»,- подчеркнул он.
Отметим, что ходят слухи, что министр окружающей среды Эрик Григорян написал заявление об увольнении.
Также отметим, что Эрик Григорян сегодня, несколько часов назад опубликовал свою фотографию на своей странице в фейсбук и написал:
«Охрана окружающей среды – это дело каждого из нас, вне зависимости от профессии, места работы и предпочтений».