Հանրապետության ողջ տարածքում ձյուն կտեղա
«Փետրվարի 8-ին կեսօրից հետո` դեպի երեկո, ՀՀ տարածք սկսելու է ներխուժել ցիկլոնի ցուրտ մթնոլորտային ճակատը։ Եթե այսօր և վաղը մինչև կեսօր ձյուն է տեղալու միայն լեռնային մարզերում, ապա արդեն փետրվարի 8-ին երեկոյան ժամերին մինչև փետրվարի 9-ի առավոտ հանրապետության ողջ տարածքում կտեղա ձյուն, առանձին հատվածներում ինտենսիվ։ Լեռնային մարզերում սպասվում է բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Փետրվարի 8-ի երեկոյան, ջերմաստիճանի կտրուկ անկումով պայմանավորված, հանրապետության բոլոր ճանապարհները կպատվեն մերկասառույցով։ Օդի ջերմաստիճանը հանրապետության տարածքում այսօր կլիմայական նորմայից բարձր է 10-15 աստիճանով, սակայն փետրվարի 8-11-ին աստիճանաբար կնվազի 18-20 աստիճանով»:

На всей территории республики будет идти снег
8 февраля, после полудня, к вечеру, на территорию Армении начнет вторгаться холодный атмосферный фронт циклона.
Начальник гидрометцентра МЧС Армении Гагик Суренян на своей странице в Facebook отметил, что ожидается резкое понижение температуры.
“Сегодня и завтра до полудня снег выпадет только в горных областях, но уже 8 февраля с вечера и до утра 9 февраля на всей территории республики будет идти снег, в отдельных районах –довольно интенсивно. В горных областях ожидается метель, низкая горизонтальная видимость. Вечером 8 февраля, в связи с резким понижением температуры, все дороги республики будут покрыты гололедом. Температура воздуха на территории республики сегодня выше климатической нормы на 10 - 15 градусов, однако 8 - 11 февраля постепенно понизится на 18 - 20 градусов”, - отметил Гагик Суренян.