Նախագահը և տիկին Նունե Սարգսյանը ներկա են գտնվել «Հայ դաշնամուրային երաժշտություն» նախագծի համերգին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը և տիկին Նունե Սարգսյանն այսօր Արամ Խաչատրյան համերգասրահում ներկա են գտնվել «Հայ դաշնամուրային երաժշտություն» նախագծի երրորդ համերգին:
Համերգի ընթացքում բեմում միաժամանակ ելույթ են ունեցել երեք տաղանդաշատ դաշնակահարներ՝ բազմաթիվ միջազգային հեղինակավոր մրցույթների դափնեկիր Արմեն Բաբախանյանը՝ Հայաստանից, ռուսաստանաբնակ 15-ամյա շնորհալի դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը և ծագումով թաիլանդցի կանադաբնակ անվանի դաշնակահար Փում Փրոմըչարթը: Նրանց կատարմամբ հնչել են Կոմիտասի, Սայաթ-Նովայի, Արամ Խաչատրյանի, Առնո Բաբաջանյանի և այլ հանրահայտ կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները:

Президент и госпожа Нунэ Саркисян присутствовали на концерте проекта «Армянская фортепианная музыка» (видео)
Поддержи А1+!Президент Армении Армен Саркисян и г-жа Нунэ Саркисян в концертном зале имени Арама Хачатуряна сегодня присутствовали на третьем концерте проекта «Армянская фортепианная музыка».
Во время концерта на сцене одновременно выступили три талантливых пианиста: лауреат многочисленных престижных международных конкурсов Армен Бабаханян (Армения), 15-летняя талантливая пианистка из России Ева Геворгян и известный канадский пианист тайского происхождения Пум Промичарт.
Они исполнили произведения Комитаса, Саят-Новы, Арама Хачатряна, Арно Бабаджаняна и других известных композиторов.