Բողոքի ցույց Մարալիկում. Փակել են Գյումրի-Երևան ճանապարհը․ Առավոտ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարալիկի ու հարակից գյուղերի բնակիչները այս պահին բողոքի ցույց են անցկացնում Մարալիկի առողջության կենտրոնի դիմաց. պատճառը ծննդաբերական բաժանմունքը փակելն է:
«Նախարարը մի անգամ չի բարեհաճել լինել Մարալիկում, 24 հազար բնակչություն ունի խոշորացված Անի համայնքը, 17 գյուղ է սպասարկում ծննդաբերական բաժանմունքը: Սուտ-սխալ մատուցվող տեղեկությունների հիման վրա ծննդատուն եք փակում: Դիահերձարանը փակեցին, մասնավորին վաճառեցին, զինկոմը փակեցին, բան չեն թողել, համայնքապետարանը չկա: Դպրոցներն էլ փակեք, պրծեք: Սա վերջին հաշվով գյուղ է, թե քաղաք: Մասնագետներ բերեք, ոչ թե ավելորդ պատմություններ սարքեք` մարդկանց ծախսերի տակ գցեք, Գյումրի ուղարկեք: Բերաններս չի էլ բռնում,որ ասենք` բա որ ճամփին ծննդկանները մեռնեն: Ճանապարհը չենք բացի, մինչև հարցը չլուծեն”-ասացին բողոքավորները:

Акция протеста в Маралике: Перекрыли дорогу Гюмри-Ереван
Поддержи А1+!Жители укрупненной общины Ани Ширакской области утром 8 января перекрыли участок дороги Гюмри-Ереван-Маралик. Жители требуют отменить решение о закрытии родильного отделения в Центре здоровья Маралика.
Роддом Центра здоровья Маралика, обслуживающего 17 сельских общин, с января не финансируется, что вызвало недовольство не только 12 сотрудников роддома, но и жителей близлежащих общин. На встречу с жителями выевхал и губернатор Ширака Тигран Петросян, жители ждут представителя Министерства здравоохранения РА.
Во время визита в Гюмри в конце года министр здравоохранения Арсен Торосян, коснувшись Центра здоровья Маралика и, в частности, деятельности роддома, отметил, что в Маралике, по всей вероятности, будет осуществляться только первичная охрана здоровья.