Հոկտեմբերի 27-ի կազմակերպիչների բացահայտումը շատ կարևոր է հասարակությանը հանգստացնելու համար. Ռիմա Դեմիրճյան (տեսանյութ)
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ, ՀՀ ազգային հերոս Կարեն Դեմիրճյանի կինը՝ Ռիմա Դեմիրճյանը սպասելիքներ չունի, որ իշխանությունը հոկտեմբերի 27-ի կազմակերպիչների բացահայտմամբ իրավական գործընթաց կսկսի։ Այս մասին Ազգային ժողովի այգում լրագրողների հետ զրուցում ասաց տիկին Դեմիրճյանը, հավելելով, որ այնուամենայնիվ հույս ունի, որովհետև դրա բացահայտումը հասարակությանը հանգստացնելու համար շատ կարևոր հարց է։
«Դա պետք է անպայման արվի, բայց օբյեկտիվ ու զգուշավոր, որովհետև մեր նպատակն է հանգստացնել մթնոլորտը»,- ընդգծեց Ռիմա Դեմիրճյանը։
Նշենք, որ Ռիմա Դեմիրճյանը որդու՝ Ստեփան Դեմիրճյանի և  հարազատների հետ այցելել էր Ազգային ժողովի այգի հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հիշատակին նվիրված հուշակոթողի մոտ հարգանքի տուրք մատուցելու և ծաղիկներ դնելու։

Выявление организаторов 27-го октября очень важно для того, чтобы успокоить общество: Римма Демирчян (видео)
Поддержи А1+!У супруги председателя Национального собрания РА, национального героя РА Карена Демирчяна Риммы Демирчян нет ожиданий, что власти начнут реальный процесс с выявлением организаторов 27-го октября. Об этом в беседе с журналистами в парке Национального собрания сказала госпожа Демирчян, добавив, что тем не менее, она надеется, поскольку выявление этого является очень важным вопросам для того, чтобы успокоить общество.
“Это обязательно нужно сделать, но объективно и осторожно, потому что наша цель – успокоить атмосферу”, - подчеркнула Римма Демирчян.
Отметим, что Римма Демирчян с сыном Степаном Демирчаном и родственниками посетила мемориал Национального собрания, посвященный памяти жертв 27-го октября чтобы почтить память и возложить цветы.